38-aastane James osales 30 minutit mängus Philadelphia 76ersi vastu, mille Lakers kaotas 94:138 (19:32, 34:36, 27:30, 14:40), möödudes sellega karjääri jooksul 66 300 minutit NBA-s mütanud Kareem Abdul-Jabbarist. Jamesi mänguminutid põhihooaja ja play-off’ide peale kokku kasvasid nüüd 66 319 minutini.

Ühe negatiivse isikliku rekordi püstitas James samuti. Niisugust sauna polnud ta varem NBA karjääri jooksul saanud. Lakersile oli see ajaloo suuruselt neljas kaotus.

Jamesi suuruselt teine kaotus karjääris jääb 2008. aasta aprilli, kui ta jäi Cleveland Cavaliersiga alla Washington Wizardsile 72:108.

Tänase 44-punktise saunaõhtu peategelane oli valitsev liiga MVP Joel Embiid, kes tegi Philadelphia poolelt kolmikduubli 30 punkti, 11 korvisöödu ja 11 lauapalliga. 31 punkti ja 8 lauapalli panustas võitu Tyrese Maxey.

Kolmeseid vaid 25-protsendiliselt tabanud Lakersi resultatiivseim oli James 18 punkti, 17 silma lisas Anthony Davis.

„Mis peaks muutuma, et selliseid asju uuesti ei juhtuks?“ kordas James reporteri küsimust. „Ee... Palju.“

Täpsustavale küsimusele, mis nimelt, ei osanud või soovinud James vastata. „Palju,“ kordas ta.

Davis oli pisut jutukam, ennustades meeskonnale teisipäevaks tihedat filmivaatamispäeva: „Meil on võimalus sellest rääkida ja selle sisse vaadata. See on asi, mis ei tohiks juhtuda. Kuid me peame selle kiiresti unustama, sest meil on kolmapäeval uus mäng. Peame vaatama videot ja vaatame, milles saame paremaks minna.“