Enamus tähelepanust kulus Eesti korvpallile.

PAF Eesti-Läti korvpalliliigas arutleti Viimsi ja TalTechi edu üle. Mõlemad tiimid näitavad, et põhimõtteliselt on võimalik edukalt hakkama saada ainult eestlastega mängides. See võiks olla päris julgustav nägemus esiliiga klubidele, kellel on ambitsiooni kõrgemale tõusta. On lätlased saanud hakkama ainult omadega ja tuleb välja, et saame meie ka.

Tartu Ülikool/Maks&Moorits on samal ajal üle elamas mõõnaperioodi. Kaotused Keilale ja TalTechile on medali üks pool, aga teine ja veelgi olulisem indikaator on mängupilt. Meeskondlik tegevus jätab ilmselgelt soovida. Igaüks põrutab omaette. Pärnu Sadamal ei ole samuti midagi hõisata. Kahe nädala sisse mahtusid kaotused Prometeyle ja Riga Zellile.

Viimatine kaotus Zellile oli eriti valus, kuna mäng oli võidetav, avapoolajal juhiti korra isegi 17 punktiga. Otsustaval veerandajal eemaldati mängust Mario Kegler ja tehnilisi jagus ka pingile. Kas Läti kohtunikud tegid külalistele liiga?

Keila sai kiitust seoses Kristen Kasemetsa punktirekordiga Põhja-Euroopa liigas (ENBL). Ükskõik, olgu või vastaseks Eesti-Läti liiga viimane meeskond Valmiera, aga 39 punkti on muljetavaldav. Lisaks, Keila mängu võitis, mis on eriti magus. Esimene täistabamus rahvusvahelises liigas.

Ja muidugi tulid jutuks BC Kalev/Cramo tegemised. FIBA Europe Cup sarjas suudeti võõrsil võita Hispaania kõrgliiga klubi, ent 16 jätkaja hulka ikkagi ei saadud. Tuline kahju. Novembri lõpuks on Eesti meisterklubil rahvusvahelised mängud otsas. Karm reaalsus. Mis saab meeskonna komplekteeritusega? Kas Eesti-Läti liiga mängudeks on sedavõrd tummist tiimi jõukohane üleval pidada? Mõtteainet jagub.

Eesti esiliigas nähti 43 punkti mängu. Ron Arnar Pehka kukutas viskekontserdiga Reinar Halliku KK/Vinni valla meeskonna. Algaval nädalal üritab Rae Koss/Hansaviimistlus jalgealuse tuliseks teha esiliiga liidril Tere Kadrina Karud. Mäng saab olema heategevusliku iseloomuga ja „Pihtas põhjas“ annab oksjonile hinnalise T-särgi. Parim asi, mida andunud korvpallifännile jõuludeks kinkida.

Euroliigaga seoses tehti juttu Baskonia, Monaco, Madridi Reali, Olympiakose, Panathinaikose ja Kaunase Žalgirise käekäigust. Baskonia meestel Sander Raiestel ja Maik-Kalev Kotsaril läheb vaja raudseid närve, et praegusele olukorrale vastu panna. Kas peatreener Duško Ivanovic saab ikka aru, mida ta mängijatega teeb?

Head vaatamist!

1x
00:00