Maailma edetabelis 49. kohal asuv Kuuba kohtus avaringis loosi tahtel Goh Jin Weiga Malaisiast (BWF 31). Esimeses geimis seisult 5:5 tegi Malaisia mängija tugeva spurdi ja Kuuba enam vahet vähendada ei suutnud ning kaotas avageimi 11:21. Teises geimis oli mäng võrdsem, kuid geimi alguses sisse võetud paaripunktilist edu Goh Jin Wei käest ei lasknud ja võitis Kuubat 21:11, 21:17.

Hiina Mastersil on kõrgeima paigutusega valitsev maailmameister ja maailma edetabelijuht An Se Young Koreast. Maailmakarikaetapile pääses võistlema 32 sportlast maailma edetabeli alusel. Kuigi Kuuba jaoks piirdus võistlus avamänguga, andis kõrgetasemeline turniir väärtuslikku punktilisa maailma edetabelisse olümpiamängudele kvalifitseerumiseks.

Eelmisel nädalal võistles Kuuba Euroopa karikaetapil Iirimaal, kus pääses veerandfinaali. Sel aastal ootavad Eesti parimat sulgpallurit ees veel järgmisel nädalal Euroopa karikaturniir Walesis ning detsembri alguses naiskondlike Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooniturniir.