Reede algas Isegami tunneli katsega, kus sõitsid vihmas ja muda, vett ning lehti täis teedel rajalt välja Dani Sordo (Hyundai) ja Adrien Fourmaux (M-Sport). Seejärel katse ka peatati. Hädas oli ka Takamoto Katsuta (Toyota), kes lõhkus spinniga auto esiotsa ning kaotas omajagu aega.

Sordo väljasõit:

SS2 võitis Elfyn Evans (Toyota), kes edestas tiimikaaslast Sebastien Ogier’d nelja sekundiga, sealt edasi olid vahed juba üle 20 sekundi. Ott Tänak (M-Sport) kaotas waleslasele 33,4 sekundit.

Reede hommik jätkus Inabu Dami katsega, kus kasvasid vahed veelgi suuremaks. Teedel oli palju seisvat vett, lisaks oli mitmed sõitjad hädas nähtavusega. Tänak, kelle Fordi masina puhurid ei suutnud esiklaasi puhtana hoida, pidi kogu katse sõitma sisuliselt „pimeduses“.

Nii kaotas eestlane sel katsel taas kiireima aja sõitnud Evansile 2.44,2-ga. Kokkuvõttes langes ta 11. kohale. „Olen üsna merehaige sellest katsest. Eelmisel katsel juhtus (läks klaas uduseks). Pole põhjust nii sõita. Tingimused on olnud veel keerulisemad, aga asjad ei toimi hetkel,“ rääkis Tänak katse lõpus RallyTV-le.

Teravalt kirus Jaapani ralli tingimusi Thierry Neuville (Hyundai). „“Ma ei näinud midagi. Tingimused on väga ohtlikud ning me ei peaks praegu sõitma. Olen sõitnud palju rallisid ja ma ei ole kunagi niimoodi kartnud,“ sõnas belglane.

Reedese hommikuse poole viimane ehk ralli neljas kiiruskatse jäetigi keeruliste tingimuste tõttu ära. Endine kaardilugeja Sebastian Marshall selgitas RallyTV eetris, et katse peatati, sest päästekopter ei saa tugeva vihma tõttu lennata ja sõitjaid saata.

Üldseis SS3 järel:

ralli