PAF Eesti-Läti liiga saab päris palju tähelepanu. BC Kalev/Cramo püsib tabeli tipus, aga keerulised ajad võivad seista ees. Juhul kui Oleksandr Kovliar lahkub. Liidermängijale ei ole lihtne asendust leida, ükskõik kas Eestist või välismaalt.

Tartu Ülikool/Maks&Moorits lõi käed Kristjan Kitsinguga, kes liitub meeskonnaga uuel nädalal. Talts avab tehingu tagamaid.

TalTech/Optibeti viimaste mängude tulemustes annab tunda Oliver Metsalu eemale jäämine. Pärnu Sadamal sai põnevusmängus Rapla Avis Utilistasega vigastada Mario Kegler, Raplal langes omakorda rivist välja Tormi Niits. Kadusid on peaaegu igal pool, ühel või teisel põhjusel.

Tallinna Kalev/Snabb jäi ilma Aaron Jonesist, kes liikus edasi Türgi esiliigasse. Jones alustas hooaega Riia VEF-is, mängis Kalevi eest ühe kohtumise ning suundus kohe uutele jahimaadele.

Läti korvpalliliit soovib tuleva aasta juulis korraldada Pariisi olümpia kvalifikatsiooniturniiri, mille korraldus läheks maksma 4,8 miljonit eurot. Riigilt sooviti abi ja riik otsustas appi minna. Juhul, kui turniiri korraldusõigus saadakse, paneb riik omapoolse panusena 2,7 miljonit. Vägev!

Aga, eks mäng on ka suurtele panustele. Kui Läti meeskond pääseks olümpiale, oleks tegu märgilise saavutusega. Maailmameistrivõistluste viienda koha järel tõusis Läti maailma reitingus kaheksandaks, Leedu on kümnes ja Eesti 44. kohal.

Mõistagi tuleb saates juttu Euroliigast, NBA-st, G-League’ist, USA üliõpilasliigast NCAA. Räägitakse Eesti naiste korvpallikoondisest, kes alustas 2025. aasta Euroopa meistrivõistluste valiktsüklit. Alustati kahe suure kaotusega, esmalt jäädi võõrsil alla Taanile 53:81 ja seejärel kodus Suurbritanniale 45:83. Tohutu hulk pallikaotusi ja tehnilist praaki, mille valguses ei olegi võimalik võidu peale mängida.

Leedu korvpall ajab kombitsaid laiali Indoneesias. Kahe riigi korvpalliliitude vahel algas ametlik koostöö, kus Leedu üritab Indoneesiat korvpallis paremale järjele aidata. Ühelt poolt inimesed koos teadmistega ja teiselt poolt korralikud rahanumbrid. Teeb kadedaks, aga see kõik ei ole Leedu puhul juhuslik. Korvpalli on panustatud ja see kannab vilja.

Podcast „Pihtas põhjas“ on vaadatav ja kuulatav Delfi Taskust, Spotifyst, Apple podcasts’ist ning Soundcloudist.

Kuula värsket saadet siit:

1x
00:00