Kohtumist alustasid paremini võõrustajad, kui Olympiacos pääses ette 13:2. Kreeklased juhtisid 26:16, aga Baskonia vähendas avaveerandi viimasel minutil vahe kuue punkti peale (20:26).

Teisel veerandil jätkus külaliste spurt, Baskonia pääses ette 28:26. Seejärel lõpetasid Kreeka klubi mängijad väikese mõõna, aga külalised Hispaaniast jätkasid võimsalt. Baskonia võitis teise veerandi 30:9 ning läks vaheajale 15-punktilises eduseisus (50:35).

Kolmanda vaatusega vähendasid Georgios Bartzokase hoolealused vahe 60:67 peale. Punktidevaesel viimasel veerandajal jõudis Olympiacos ühe punkti kaugusele (66:67), Baskonia vastas sellele 4:0 spurdiga. Paar minutit püsiski seis 71:66, kuniks Olympiacose kaks kolmest viisid kaks pool minutit enne normaalaja lõppu peremehed 72:71 ette. Chima Moneke otsustav läbimurre 1.08 enne lõppu aitas Baskonia taas punktiga ette.

Kui 10 sekundit oli jäänud mängida, tabas Olympiacose pallur Giannoulis Larentzakis mõlemad vabavisked. Seis 74:73. Baskonia sangariks järgmisel rünnakul kerkis Codi Miller-McIntyre, kes tabas 0,7 sekundit enne lõpusireeni otsustava kahese. Olympiacose poolel sai Moustapha Fall veel raskele viskele, aga Kotsari hea kaitsetöö Falli takistamisel tagas Baskoniale magusa võidu!

Video võiduviskest:

Kotsar viskas ligi 17 minutiga neli punkti, võttis kaks lauapalli, jagas kaks söötu ja tegi ühe vaheltlõike. Algviisikus alustanud Raieste arvele jäi 12 minutiga kaks punkti, üks lauapall ning kaks resultatiivset söötu. Kotsar jõudis ühtlasi kahes arvestuses Martin Müürsepaga ühele pulgale. Kotsaril on nüüdseks Euroliigas kirjas 163 lauapalli, millega ta jagab Müürsepaga esikohta. Tänane vaheltlõige oli Kotsarile Euroliigas 31., millega ta jagab samuti eesti mängijate arvestuses Müürsepaga esikohta.

Baskonia resultatiivseim oli 20 punktiga Chima Moneke. Tadas Sedekerkis lisas 12 punkti. Kahekohalise punktiarvuni jõudsid ka Markus Howard (11 p) ja Vanja Marinkovic (10 p). Olympiacose ründemängu vedasid Isaiah Canaan ja Alec Peters, kes tõid vastavalt 23 ja 22 silma.

Nii Baskonial kui Olympiacosel on nüüd kirjas kolm võitu ja neli kaotust. Baskonia kohtub Euroliigas järgmisel kolmapäeval Barcelonaga ja reedel võõrsil ASVEL-iga.

Žalgiris kaotas lisaajal

Kolmanda järjestikuse kaotuse võttis Euroliigas vastu Kaunase Žalgiris, kes jäi lisaajal Istanbuli Anadolu Efesile alla 82:86 (14:13, 12:25, 20:13, 28:23, 8:12).

Will Clyburn viskas võitjate kasuks 20 punkti, Darius Thompson kogus 17 silma. Derek Willis sai kirja kaksikduubli (11 punkti, 10 lauapalli). Žalgirise resultatiivseim oli 20 punktiga Keenan Evans. Roland Šmits tõi 16 ja Tomas Dimša 15 silma.