Erinevatel põhjustel ei kuulu eesolevates EM-valikmängudes koondise koosseisu kaitsjad Sander Alex Liit ja Tanel Tammik, teatas Eesti Jalgpalli Liidu pressiteenistus.

Novembrikuu esimene mäng ootab Eesti noormehi ees 17. novembril, kui Paderbornis Home-Deluxe Arenal minnakse kell 19 vastamisi Saksamaaga. 2021. aastal U21 vanuseklassis Euroopa meistriks kroonitud Saksamaaga ei ole Eesti noortekoondis varasemalt kohtunud.

Senisest valiksarjast on Saksamaa teeninud maksimaalsed 6 punkti ning asub ühe mängu enam pidanud Poola järel teisel kohal. Eesti on kirja saanud üks punkti ning on kuue meeskonna konkurentsis viies.

Neli päeva hiljem, 21. novembril on Eesti noormeeste vastaseks Bulgaaria, kellega lepiti septembris Kadrioru staadionil 1:1 viiki. Mängu saatus otsustati toona esimese veerandtunniga: 8. minutil lõi Bulgaaria eest värava Georgi Nikolov ning 15. minutil realiseeris Eesti poolelt penalti Aleksandr Šapovalov.

EM-valiksarjas on Bulgaaria nelja mänguga kirja saanud kaks viiki, ühe võidu ja ühe kaotuse ning viie punktiga asutakse kolmandal kohal.

2025. aastal Slovakkias toimuvale finaalturniirile pääsevad EM-valiksarjast otse üheksa alagrupivõitjat ja kolm parimat teise koha omanikku. Kuue ülejäänud alagrupi teise koha omanikud selgitavad kolm viimast EM-finaalturniiril osalejat omavahelistes sõelmängudes.