Kui neli Eesti korvpallurit viskasid nädalavahetusel kamba peale Hispaania kõrgliigas kaks punkti, siis üsna samasse auku läksid mitme teise kaasmaalase esitused teistes meistrisarjades. Hollandi-Belgia ühisliigas alistas Oostende võõrsil 84:77 Antwerpeni. 208-sentimeetrine Matthias Tass sai võitjate poolel väljakule 11 minutiks – tsenter selle aja jooksul ühtegi viset ei võtnud, kuid 24-aastase mängija arvele jäi üks laud ja üks blokk. Oostende arvel on BNXT liigas viis võitu ja üks kaotus, millega nad jagavad esikohta.

24-aastase Kaspar Treieri koduklubi Sassari Dinamo kaotas Itaalia kõrgliigas Serie A võõrsil 79:90 Varesele, vahetusest sekkunud Treier võttis ühe kahese ja kolm kaugviset, ent kätt 203-sentimeetrine korvpallur valgeks ei saanud. Küll sai ta 15 mänguminuti jooksul kätte kaks lauapalli.

Ilusama individuaalse soorituse tegi Brindisi eest 21-aastane Joonas Riismaa, kelle arvele jäi 29 minutiga kümme punkti, viis lauda ja üks korvisööt. Ent ta viskas oma tiimi punktidest ligi kuuendiku, sest Brindisi kaotas koduväljakul Euroliiga meeskonnale Milano Olimpia lausa 57:87. Kuue vooru järel on Sassari ühe võiduga 14. ja Brindisi pole tänavu veel kodumaal kedagi alistanud.

Hispaania esiliigas Leb Oro olid Eesti meeste koduklubid võidukad. Burgos alistas Eesti koondise kapteni Siim-Sander Vene seitsme punkti (visked mängust 2/6, vabaviskejoonelt 2/3), kahe laua ja ühe korvisöödu toel 84:72 Cantabria. Valladolid alistas samal ajal 72:66 Real Betisi, Jaan Puidet sai kirja ühe punkti (visked väljakult 0/4, vabavisked 1/2), kaheksa lauda (neist kolm vastase korvi alt) ja ühe korvisöödu. Kuue vooru järel jagab Burgos viie võiduga esimest ning Valladolid kolmega seitsmendat kohta.

Itaalia esiliigas Serie A2 sai algviisikus alustanud 19-aastane Karl-Markus Poom 26 minutiga kirja kuus punkti ja kaks lauda, aga tema tööandja Monferratu jäi võõrsil 98:112 alla Torinole. Gregor Kuuba leivaisa Cento kaotas 93:94 Nardole (Kuuba kuue minutiga kätt valgeks ei saanud) ning Mait Petersoni klubi Agrigento alistas 96:78 Cantu (Peterson kaheksa minutiga üks punkt).