Tasavägiselt kulgenud kohtumist juhtisid valdavalt eestlased ning teisel poolajal haarati korraks ka kolmeväravaline eduseis.

Viis minutit enne lõppu jõudsid võõrustajad siiski 26:26 viigini, kuid viimaseid rünnakuid mängis taaskord paremini Eesti, kes teenis magusa 30:29 võidu.

Võitjate resultatiivseimad olid Karl Toom seitsme ja Mihkel Lõpp viie tabamusega. Neli väravat said kirja Karl Roosna ja Ott Varik. Lätlaste parim oli Ralfs Geislers 12 väravaga.

Eesti koondise peatreenerina debüteerinud Martin Noodla sõnul oleks võinud Lätit kindlamalt võita. „Täpselt selline mäng, kus tunned, et võiksid olla vastasest kindlalt üle, aga pidevalt jääb midagi puudu. Äge, et poisid lõpuni võitlesid,“ rääkis Noodla ERR-i ülekandes.

„Võibolla annab tunda see, et pole saanud ühtegi mängu koos mängida. Lahe, et võitsime, aga Tallinnas algab kõik sisuliselt nullist,“ lisas ta.

Kahemängulise seeria võitja pääseb MM-valiksarjas teise ringi. Korduskohtumine peetakse sel laupäeval Tallinnas.