Kolmapäeval langes kaheksandikfinaalist Londoni Arsenal, kui võõrsil jäädi West Ham Unitedile alla 1:3. West Ham pääses 16. minutil Ben White’i omaväravast juhtima. 50. minutil kasvatas eduseisu Mohammed Kudus, kümme minutit hiljem oli täpne Jarrod Bowen. Arsenali auvärava kuuendal üleminutil lõi Martin Ödegaard.

Arsenali väravat valvas Aaron Ramsdale, Karl Jakob Hein pääses sedapuhku pingile. Meeskonna praegune põhiväravavaht David Raya sai puhkust.

Eelmise hooaja finaali kordusetenduses võõrustas United kodus Newcastle Unitedit. Eelmises ringis Manchester City konkurentsist lülitanud Newcastle sai sedapuhku jagu ka teisest Manchesteri tiimist.

Newcastle haaras võõrsil eduseisu 28. minutil, kui värava lõi Miguel Almiron. 36. minutil kasvatas külaliste eduseisu Lewis Hall. Teisel poolajal proovis ManU kaotusseisu vähendada, aga võimalusi ära kasutada ei suudetud. Kolmanda värava lõi hoopis Newcastle, kui täistunni möödudes sahistas võrku Joe Willock. Newcastle’i 3:0 eduseisus kohtumine ka lõppes.

Unitedile oli see koduväljakul teiseks 0:3 kaotuseks järjest, kui pühapäeval jäädi meistriliigas sama tulemusega alla Cityle. Üldse on klubi viimasest kuuest kodumängust koguni neli kaotanud.

Kolmapäeval kindlustasid tippklubidest edasipääsu kaheksa parema sekka Liverpool ja Londoni Chelsea. Liverpool alistas 2:1 Bournemouthi, võiduvärava lõi 70. minutil Darwin Nunez. Chelsea sai 2:0 jagu Blackburnist, väravad said kirja Benoit Badiashile ja Raheem Sterling.