Pikalt ja põhjalikult räägitakse Hispaania kõrgliigast, kus mõni aeg tagasi, 5. voorus tegi nädala mängija tiitlit väärinud esituse Kristian Kullamäe. Juhtumisi istub Kullamäe seenior stuudios ja räägib taustajutte. Mida sellised mängud ikkagi tähendavad? Kas telefonid on kohe kuumad ja suurte agentuuride inimesed hakkavad mesijuttu ajama? Või lihtsalt üks õnnestunud mäng ja kogu lugu. Argipäev veereb edasi, nagu seni.

Podcasti toimekalt kollektiivilt Kristian Kullamäele eraldi tänud, saatejuhtide kolmik näeb uues vormis eriti kompu välja.

FIBA Europe Cupi algus BC Kalev/Cramo vaatest ja ka nende välisklubide vaatest, kus mängivad eestlased – Botevgrad Balkan, Bilbao Basket, Wloclaweki Anwil, Brindisi. Lisaks mõned tähelepanekud veel, mida annab seostada Eestiga.

Brindisi puhul on eraldi teemaks ebaõnnestunud hooaja algus ja peatreeneri vahetus. Koduses liigas on meeskond endiselt võiduta ning ka eurosarjas ollakse kahe vooru järel nulli peal. Ei ole lihtne olukord, aga püssi ei tohi põssasse visata, tuleb hakkama saada. Joonas Riismaale jaksu ja jõudu.

Euroliigaga seonduvalt tehakse juttu peatreeneri vahetustest – kolm vangerdust on juba toimunud (Bologna Virtus, Villeurbanne’i Asvel, Belgradi Crvena Zvezda) ja pole välistatud, et oktoobris nähakse neljandat „jalgade saagimist“ veel. Ohus on Baskonia peatreeneri Joan Penarroya töökoht.

Sedavõrd innukad pole Euroliiga klubid peatreenerite vallandamisel varem olnud. Mis võib olla selle taga? Kas tõesti on liiga tase sedavõrd ühtlane, et paar järjestikust kaotust võivad tekitada üleüldise närvilisuse? Või on see ikkagi ülereageerimine. Lisaks tuuakse näide Leedu kõrgliigast, kus vallandati Kalev/Cramo endine peatreener Roberts Stelmahers.

PAF Eesti-Läti liigas vaadatakse otsa tabeliseisule ning meenutatakse momente viimaste nädalate mängudest. Suurimad üllatajad on seni olnud Tal Tech/Optibet ja liiga uustulnuk Rigas Zelli.

Tähelepanu pälvib ka Põhja-Euroopa liiga (ENBL), kus pärast pikka ootust pääses lõpuks väljakule Eesti klubi. Keila Coolbet tegi koduväljakul kuulsusetu debüüdi rumeenlaste Voluntari vastu, aga pikas vaates on kahtlemata tegu õige sammuga.

Podcast „Pihtas põhjas“ on vaadatav ja kuulatav Delfi Taskust, Spotifyst, Apple podcasts’ist ja Soundcloudist. Ammutage tarkust ja olge mõnusad!

1x
00:00