Juhtum leidis aset nädalavahetusel U-15 vanuseklassi mängus, kus meeskond Riia 2010 alistas tulemusega 7:3 hokiklubi Baltijas Vilki 2010.

Delfi.lv kirjutab, et kohtumise lõpus puhkes kaklus, mis sai alguse Riia meeskonna ukrainlasest mängija Maksims Vershetskise provotseerimisest. Ukrainlane lõi selja tagant jalaga 189 sentimeetri pikkust eestlast ning kahe mängija vahel puhkes seejärel kähmlus.

Mängu kohtunikud läksid kohe noori hokimehi lahutama. Kui mängijad olid üksteisest lahutatud, virutas pikakasvuline eestlane ootamatult rusikaga ühele kohtunikule. Seejärel lõi eestlane ka teist vilemeest ning kohtunikud Jānis Straup ja Jānis Eglītis pidid eestlase jääle suruma.

Versheckis sai kaklemise ja vastase jalaga löömise eest kaks suurt karistust (5+20 ja 5+20 minutit). Eestlase karistuseks määrati 5+20+20+20+20 minutit.

Lähiajal koguneb Läti jäähokiliidu (LHF) distsiplinaarkomisjon, mis võib noortele hokimängijatele veelgi karmima karistuse määrata.