Viljandi vs MRK Krka

Mängu algus oli trumme põristava Viljandi kodupubliku ees eurosarjale omaselt pingeline. Mõlemalt poolt patustati pallikaotustega ja suures rollis olid väravavahid. Võõrustajate poolelt Rasmus Ots ning vastaste Jure Blaževic. 11. minutil viis Aleksander Pertelson eestlased 6:4 ette, misjärel olid sloveenlased sunnitud aja maha võtma. Otsa jätkuvate suurepäraste tõrjetega ning Hendrik Koksi pommvisete abil hoidis Viljandi vaatamata kaheminutilistele karistustele väikest edumaad. Kuni 23. minutil võttis võõrustajate peatreener Marko Koks esmakordselt kaotusseisu 11:12 jäädes omakorda time-oudi. Võrdse perioodi lõpu kallutasid oma kasuks siiski eestlased, kes garderoobi läksid 15:14 eduseisult.

Esimese poolaja statistikast jäid eriti silma, et Viljandi teenis kolm kaheminutilist karistust vastaste ühe vastu ning MRK suur tehniliste vigade arv, mida nemad tegid kaheksa, eestlaste nelja vastu. Teist perioodi alustas kindlamini Krka, kes asus Leon Rašo väravate toel 42. minutiks 22:18 ette. Vaatamata Otsa jätkuvale heale esitusele, olid mulgid siiski raskustes teisel väljakupoolel, kus nende rünnakuefektiivsus oli vaid 34 ning viskeprotsent 53.

Viljandi ei suutnud mängu lõpuni vastaste kaitset üle kavaldada ning lõpuks visati teisel poolajal vaid kaheksa väravat. Ohtrate kiirrünnakute toel võtsid sloveenlased kindla 32:23 võidu. Viljandi resultatiivseimad olid Koks kuue ning Pertelson nelja väravaga. MRK Krka poolelt skoorisid Mirko Nikolic ja Vojislav Vukic seitsmel korral.

“Tänane mäng läks teise poolaja nahka. Esimesel perioodil suutsime sloveenlastele korralikku vastupanu osutada, kuid siis jäime nii kaitse kui rünnaku poolel hätta. Krka ridades olid tugevad 1-1 mehed ja me ei saanud neist korralikult mööda. Nad suutsid meie mängu ära rikkuda. See tiim, kes rohkem üheksa meetri karistusi tekitab, see tavaliselt peale jääb. Kokkuvõttes on tegemist tegelikult mängitava vastastega, kuid meil oleks enesekindlust juurde vaja. Lõpus kuidagi unustasime ära, et eurosari kestab 120 minutit,“ olid Viljandi mängumehe, Kristo Voika, esimesed emotsioonid pärast mängu

Serviti vs Valur

Nagu ennustada võis, oli mäng pinev ja närvesööv. Mesikäpa hallis avas skoori Valur, kes läks ka ühega juhtima, kuid Serviti aitasid järele Stanislav Kholodiuk, Tõnis Kase ja Hendrik Varul. Viigistava värava tõi Põlva klubile Jürgen Rooba, misjärel oldi ligi kolm minutit 4:4 viigis kuni Rooba uuesti tabas ja Serviti esimest korda mängu vältel juhtima viis. Rooba kahurist tuli ka kolmas järjestikune värav, mis viis Serviti lühikeseks ajaks 6:4 ette. Seepeale taandas Valur kaheväravalise kaotusseisu taas viigi peale. Pallikaotused ja möödavisked hoidsid skoori pigem minimaalsena, mistap oli 15. minutil seisuks 8:6 Islandi meeskonnale. Seni suurimat kaotusseisu pidi Serviti tunnistama paar minutit hiljem, kui tabloole tekkisid numbrid 7:10. Vahepeal jõudis Põlva võistkond kaitsejõu Arturs Meikšansi tabamuse abil viigiseisust ühe värava kaugusele. Ent kaotusseis taas süvenes peale ebaõnnestunuid rünnakuid ning viis kaheminutilist eemaldamist jätsid oma jälje – 25. mänguminutil oli skooriks 10:15. Esimene poolaeg lõppes seisuga 12:17. Teine mängupool algas Serviti jaoks positiivsema noodiga: Rooba, Henri Sillaste ja Alfred Timmo väravad vähendasid vahe kolme värava peale. Kuigi Serviti võitles 42. minutil tänu Varuli väravale vahemaa üheväravaliseks, ei jäänud see püsima ja venis kahe-kolme tabamuse peale. Põlva mängumehed rügasid tööd teha, et järele jõuda, kuid viik jäi kolme värava kaugusele. Mängu lõppresultaadiks kujunes napp 29:32. Serviti resultatiivseimad olid Jürgen Rooba ja Stanislav Kholodiuk kuue väravaga. Viis väravat sai kirja Alfred Timmo ning neljal korral realiseeris oma visked Hendrik Varul. Vastasvõistkonnas läks resultatiivseima mängija tiitel jagamisele lausa nelja mehe vahel: nii Alexander Pettersson, Magnus Oli Magnusson, Benedikt Gunnar Oskarsson kui ka Ulfar Pall Monsi Þordarsson viskasid viis väravat.

Musting: Meeskonna üle saab uhkust tunda

“Esimesel poolajal jäime raskustesse. Eksisime lihtsama sööduga ja paar korda jätsime realiseerimata, mida kasutati meie vastu koheselt ära. Vastased realiseerisid oma kiirrünnakuid rohkem ja sellega me hävisime. Palju oli eemaldamisi, kuus minutit vähemuses mängida sellise klassi vastu on keeruline,“ rääkis Serviti peatreener Kalmer Musting.

“Teisel poolajal oli korrektiiv parem. Võime tõesti uhked olla, võitlust oli palju ja islandlaste vastu tulime paljudes olukordades miinus viiest miinus ühe peale. Lõpus samuti, aga on nii nagu on, et lõpp läks halvasti. Ei realiseerinud seitsmemeetri karistusviset ja oli libastumine, mille pealt teenisid vastased kiirrünnaku,“ analüüsis Musting. “Homne sõltub jõuvarudest ja mängijate taastumisest. Välja võib tuua väravavahi Eston Varuski hea mängu. Kokku 12 tõrjet, esimesel poolajal tegutses ta eriti märkimisväärselt. Samuti saab tõsta esile Hendrik Varuli, kes mitte ainult ei esinenud hästi ründel, vaid panustas ka kaitsesse korralikult. Stanislav Kholodiuk tegi samuti väga korraliku mängu. Meeskonna üle saab uhkust tunda.“

Korduskohtumine leiab aset täna, mängitakse taas Põlva Mesikäpa hallis.