Mõlemad Eesti noortekoondise väravad lõi Oliver Nikola Cekredzi.

Horvaatia asus mängu juhtima juba 6. minutil, kui vasturünnakule tormanud Anton Matkovic kasutas ära Eesti kaitsja söödueksimuse ning saatis palli efektse tõstega võrku. Kaks minutit hiljem olid võõrustajad taas lähedal, ent Eesti väravasuul tegutsenud Gregor Pürg tõrjus pealöögi, vahendab jalgpall.ee.

Avavärava autor Matkovic jõudis oma teise väravani kümme minutit hiljem, näidates taaskord teravust kontrarünnakul.

„Tulla esimeses mängus koduvõistkonna vastu 0:2 kaotusseisust välja on väga tubli sooritus,“ sõnas U19 koondise peatreener Joel Indermitte.

Tasavägises mängus tekkis mitmeid võimalusi ka Eestil, avapoolaja parim episood algas 31. mänguminutist. Rünnakule tõusnud Tristan Pajo vastu tehti karistusala lähistel viga ning järgnenud karistuslöögist pääses peaga hästi löögile Mihhail Kolobov, ent Horvaatia puurilukk tõrjus. Sellele järgnenud nurgalöögi toimetas kasti taas Pajo ning palli suunas kindlalt võrku Oliver Nikola Cekredzi. Eestlaste avavärava järel tekitas Pajo koostöös Karel Mustmaaga veel mitmeid võimalusi, ent vaheajapausile mindi Horvaatia napis eduseisus.

Teisel poolajal jätkas Eesti sealt, kus avapoolaeg lõpetati ning viigiväravat jahiti isukalt. Esimene lubav moment tekkis 54. minutil, kui Mustmaa võitis kõrge surve tulemusena Horvaatia kaitsjatelt palli ning pääses ka löögile, ent see tõrjuti.

Kuus minutit hiljem oli aga tablool 2:2 viigiseis: Mustmaa purjetas mööda mitmest Horvaatia kaitsjast ning toimetas palli Cekredzile, kes selle esimeselt puutelt võrku saatis.

Mäng jätkus lahtiselt ning kumbki viigiga leppida ei soovinud, ent edukas kaitsetöö ja meisterlikud tõrjed ei lubanud meeskondadel rohkem sihini jõuda.

U19 koondise peatreener Joel Indermitte sõnul mängiti Horvaatiaga kui võrdne võrdsega ning Eesti noormehed väärivad tänase esituse eest tunnustust.

„Tulla esimeses mängus koduvõistkonna vastu 0:2 kaotusseisust välja on väga tubli sooritus. Mäng algas raskelt ja kinkisime vastasele lihtsad väravad. Ka libeda väljakuga harjumine võttis aega, aga kohanesime hästi. Pidime end mängu tagasi võitlema ja avapoolaja lõpus õnnestus meil esimene värav kätte saada, mis andis meile initsiatiivi juurde. Jätkasime samas vaimus ka teise poolaja alguses, kus saime mängu täielikult oma kätte. Lõpp läks mõlema meeskonna vahetuste tulemusena lahtisemaks ning mõlemal oli võimalus mäng ära otsustada, aga läbi kõva võitluse jäi seisuks viik,“ võttis Indermitte mängu kokku Eesti Jalgpalli Liidu pressiteate vahendusel.

U19 koondis mängib oma järgmise kohtumise laupäeval, 14. oktoobril, kui vastamisi minnakse Bulgaaria eakaaslastega. Zaprešici staadionil kõlab avavile kell 16.00.