Matši esimest veerandit kontrollisid suvepealinlased, sest Sverre Aavi lõpusireeniga tabanud kaugviske järel olid nad kümne minuti järel peal 19:13. Teisel veerandil sai Pärnu parimal juhul eest tosina silmaga ning pikemale mõttepausile läksid võõrustajad 35:26 eduseisus.

Puhkepausi järel said islandlased rünnaku paremini lippama ning viimasele kümnele minuti läks Pärnu vastu 49:45 eduseisus. Otsustavat veerandit alustas Islandi meister aga 9:0 spurdiga. Pärnu pääses veel kaks minutit enne sireeni korraks punktiga ette (59:58), kuid lõpp kuulus kindlalt külalistele, kes tegid 11:3 lõpuspurdi.

Enim pahandust tegi leedulane Adomas Drungilas, kes viskas Pärnu korvi 18 punkti (sh kolmesed 4/7) ja võttis kaheksa lauapalli. Lõpus tähtsaid korve toonud Sigtryggur Bjornsson panustas võitu 14 punkti.

Pärnu tulemuslikumad olid Isaiah Hart 15 punkti, kaheksa lauapalli ja üheksa resultatiivse sööduga ning Menno Dijkstra 14 punktiga. Hart tegi samas ka seitse pallikaotust.

Pärnu kohtub neljapäeval Kosovo klubi Trepcaga. Homme on vastamisi Tindastoll – Trepca. FIBA Europe Cupi põhiturniirile pääseb vaid kvalifikatsiooniturniiri võitja.

Otseblogi:

Enne mängu:

Eelmisel hooajal võitsid suvepealinlased eurosarja alagrupiturniiril kuuest mängust kaks, Paf Eesti-Läti liigas said nad 16 meeskonna seas 11. koha ja jäid kohamängude joone alla, kuid meistriliigas alistasid nad pronksiseerias Viimsi. Sel hooajal on Gert Kullamäe hoolealused pidanud Paf liigas kaks kohtumist, kus nad alistasid 77:75 TalTech/Optibeti ning 83:66 Keila Coolbeti.

Üle-eelmisel hooajal Islandi meistrisarja finaalis Valurile kaotanud ning mullu 3:2 võiduga revanši võtnud Tindastóll teenis sellega klubi ajaloo esimese liigatiitli. Tänavune Islandil liigahooaeg pole veel alanud, viimases kontrollkohtumises alistasid nad 74:69 Stjarnani.

Pärnu meeskonna abitreener Martin Müürsepp märkis enne matši, et vastase nimekirjas on paar teada meest. „Tindastolli meeskonnas mängivad meile tuttavad [Davis] Geks ja [Adomas] Drungilas, kuid ühte meest peab veidi tähelepanelikumalt jälgima. Thorir Thorbjarnarson on eelmisest hooajast Hispaania esiliiga kogemusega ning moodustab koos teiste islandi oma noortega Tindastolli meeskonna ohtliku tagaliini,“ lausus ta tiimi pressiteenistuse vahendusel.