Tartu alustas kohtumist paremini ning pärast 19:16 võidetud avaveerandit mindi poolajapausile võõrustajate 42:33 eduseisul. Kolmandal veerandajal õnnestus tartlastel edu hoida ja viimasele neljandikule mindi 60:51 seisul.

Kuigi otsustaval veerandil kasvas Tartu eduseis korraks isegi 14-punktiliseks, siis viimastel minutitel tegi Ventspils võimsa tagasituleku ja 12 sekundit enne lõppu tõi Davis Ozersi täpne kolmene tabloole viigi. Lisaajal näitasid täpsemat kätt lõunanaabrid, kes teenisid 88:83 võidu.

Üleplatsimeheks kerkis Tartu Ülikooli tagamängija Märt Rosenthal, kes kogus 27 punkti, kuus lauapalli ja kuus korvisöötu. Rinalds Malmanis lisas 16, Johnny Hughes Lii 15 ja Robin Kivi 14 silma. Hughes Lii arvele jäi ka 11 lauapalli.

Ventspilsi parimana kogus Linards Jaunzems 22 punkti ja 12 lauapalli. Ishmael El-Amin arvele jäi 17 punkti ja 13 lauapalli.

Enne mängu:

Mullu Tartu võitis põhihooajal võõrsil Ventspilsi 99:84, aga kaotas kaks kuud hiljem kodus 65:78. Sama mustriga algasid veerandfinaalid, sest Tartu kaotas kodus 80:90 ja võitis võõrsil 88:79. Lõpuks murdsid taaralinlased mustri otsustavas kolmandas matšis, kus nad jäid nüüdseks tiimist lahkunud leegionäride Ty Gordon ja Tomas Pavelka vedamisel kodusaalis peale 92:69. Lõpuks võitsid tartlased nelja meeskonna finaalturniiril pronksmedalid.