Miks on Tartu ja Ventspilsi matš nädala mäng?

Tiimid pidasid kevadel maha kõva lahingu veerandfinaalis ja mõlemad sihivad ka tänavu kohta (vähemalt) nelja seas. „Eelmise aasta veerandfinaali kaotuse järel tulevad nad meid kindlasti purema,“ märkis Tartu meeskonna spordidirektor Janar Talts. „Sarnaselt meile on nende eesmärk jõuda põhihooajal nelja sekka. Põhjalikku ülevaadet Ventspilsi koosseisust pole, sest nende sats muutus kahe hooaja vahel päris palju ja sinna lisandus juurde viimasel hetkel registreeritud mängijaid. Kuid meil on esimene kodumäng ja läheme kindlasti võitu noolima. Õnneks saime Kalev/Cramoga võõrsil mängitud ja mingid pinged on meestel maas, kuid nad peavad harjuma võidukohustusega.“

Mullu Tartu võitis põhihooajal võõrsil Ventspilsi 99:84, aga kaotas kaks kuud hiljem kodus 65:78. Sama mustriga algasid veerandfinaalid, sest Tartu kaotas kodus 80:90 ja võitis võõrsil 88:79. Lõpuks murdsid taaralinlased mustri otsustavas kolmandas matšis, kus nad jäid nüüdseks tiimist lahkunud leegionäride Ty Gordon ja Tomas Pavelka vedamisel kodusaalis peale 92:69. Lõpuks võitsid tartlased nelja meeskonna finaalturniiril pronksmedalid.

Kuidas läksid Tartu ja Ventspilsi viimased mängud?

Mõlemad kaotasid. Tartu avas Paf liiga korvpallihooaja eelmisel nädalal Tondiraba spordikeskuses, kus nad jäid 71:74 alla Kalev/Cramole. Ventspils pole ühises sarjas veel platsil käinud, aga viimases kontrollkohtumises kaotasid nad 66:68 Leedu esiliiga meeskonnale Palanga Olimpas.

Tartul ei saanud avakohtumises kaasa teha tagamängija Rain Veideman ega 206 cm pikkune lätlane Rinalds Malmanis. „Cramo vastu oli osad mehed väljas, aga ka peale seda lõid viirused jalaga tagumikku. Õnneks on paar päeva kohtumiseni aega, mille jooksul saame kosuda ja sättida. Kuid hooaja alguses peame jala maha panema,“ ütles Talts.