Veel loetud minutid enne rulafinaali lõppu tundus, et Simple Session 2023 lõpeb skandinaavlaste kaksikvõiduga, aga 13-aastane Julian Agliardi Ameerika Ühendriikidest ja Simple Sessioni veteran, 28-aastane Danny Leon Hispaaniast tegid mõlemad väga tugevad teise ringi sõidud ning võtsid kirkaimad medalid.

Julian Agliardi pääses eilsest kvalifikatsiooniringist finaali kõrgeima punktisummaga ning kuigi esimese sõidu järel ta esikolmikus ei olnud, siis teine sõit tõi talle võidupunktid 83,08. „Ma ei osanud oodata, et nii kõrged punktid saan,“ tunnistas Agliardi Simple Sessioni pressiteenistuse vahendusel. „Aga teises sõidus ma tõesti pingutasin ja sooritasin kõik trikid, mis tahtsin, kuigi kartsin teha selg ees kickflip 50-50’t kõrge kasti peale.“

Julian ütles, et võit tuli seda enam üllatusena, et eelkõige tuli ta Simple Sessionile lihtsalt sõitmist nautima ja oma sõpradega aega veetma. „Siinne park on rohkem BMX-ile mõeldud, niiet see sunnib rulatajaid oma mugavustsoonist väljuma ja võimete piiril sõitma,“ kommenteeris sündmust noor võitja.

„Kvalifikatsioonid näitasid, et Julian on võimeline Simple Sessionit võitma, aga tema finaali esimene sõit ei olnud nii veenev,“ kommenteeris kuldmedalisti rulasõitu peakohtunik Dan Cates. „Aga teises sõidus keeras ta kõrgemad tuurid peale ja näitas meile seda, mida me kõik tahtsime näha.“

Cates rääkis, et kuigi terve Juliani sõit oli väga heal tasemel, siis eriti muljetavaldav oli 360 flip kastilt alla: „See on tohutu kõrge lend, mis vaatajale ehk ei tundugi nii kõrge, aga tegelikult on see metsik kõrgu, mis tuleb ületada. See oli üks parimaid trikke kogu võistlusel.“

Kolmekordne Simple Sessioni medalist Danny Leon tõusis teisele kohale samuti viimase sõiduga teenides kohtunikelt 80,08 punkti. Pronksi sai Elias Nilsen Norrast (78,83 punkti) Rootsi sõitja Hampus Winbergi ees (73,33 punkti). Ainsa Eesti sõitjana finaali pääsenud Meelis Erm tuli 63,16 punktiga 13. kohale.

Erm ütles, et on terve nädalaga väga rahul ning ka finaali sõitudes läks kõik peale viimase triki korda. „Läksin suhteliselt kindla tundega finaali, sest teadsin, et siit enam väga paremaks minna ei saa. Eile andsin endast parima, täna proovisin anda veel parema,“ tõdes selle aasta parim eestlane maailmatasemel võistlusel.

BMX-i võitja oli algusest peale otsustatud

BMX-i tänavasõidus tegi võimsa sõidu eelmise aasta Simple Sessioni võitja ning eilse kvalifikatsiooni kinni pannud austraallane Boyd Hilder, kes sai 90,33 punkti. „Ma sain teha kõiki trikke, mis mulle meeldivad ja need tulid kõik välja, niiet ma olen oma sõitudega väga rahul,“ oli Hilder õnnelik ning lisas, et oleks ebaviisakas, kui ta järgmisel aastal Simple Sessionile tagasi ei tuleks ja kolmandat järjestikust kuldmedalit ei püüaks.

BMX-i peakohtunik Bart de Jong ütles Hilderi sõitu kommenteerides, et kuna tegu on nii tänava- kui pargisõitjaga, siis kohtuvad tema sõitudes kahe distsipliini parimad osad. „Mitte keegi ei suuda lennata nii kõrgele kui tema, ta tegi trikke, mida teised ei teinud ja ta sõidud olid puhtad,“ tõi ta välja Hilderi eripära. „Üleüldiselt on tegu nii kiirelt areneva alaga, et tase on igal aastal jälle tõusnud.“

Hõbemedalile tuli ameeriklane Matt Ray 88 punktiga ning pronksile Jordan Godwin Suurbritanniast (87,5 punkti). Eestlased BMX finaalidesse ei jõudnud. Kõrgeimale kohale tuli Tauno Krüüts, kes sai kvalifikatsioonides 31. koha.

2024. aastal toimub Simple Session 24.-25. augustil Tartus Kammivabrikus.