Esialgse kokkuleppe kohaselt pidi Keila korvpalli esindusmeeskond hooaegadel 2023-24 ning 2024-25 kandma nime Keila Coolbet.

„Täna avaldatud uudis Keila klubi sisemiste konfliktide kohta, mis päädis senise peatreeneri Peep Pahvi klubist lahkumisega, on kahtlemata kahetsusväärne. Kes Eesti korvpalli jälgib, teab, et Peep ei olnud Keilas vaid peatreener, vaid sisuliselt ka klubi nägu, kes tegeles muuhulgas ka sponsorite otsimisega. Ka Coolbeti ja Keila koostöö puhul oli just Peep Pahv esimene ja ainus kontakt, kellega arutasime lepingu detaile ning kes pidi olema keskne isik ka meie ühistes plaanides nii sisutootmise kui kõige muu jooksva osas. Seega pidime tänase uudise valguses arusaadavalt otsa vaatama ka enda tulevikuplaanidele,“ kommenteeris otsust Coolbet Eesti turundusjuht Rasmus Raidla.

„Oleme tänase jooksul olnud ühenduses nii Peep Pahviga kui ka Keila Korvpallikooli esindajatega. Nendest juttudest koorub välja, et kuigi eelkõige on tegu kahetsusväärse inimestevahelise konfliktiga, siis paraku avaldab see märgatavat mõju ka esindusmeeskonnale tervikuna ning „toode“ kui selline ei ole enam see, milles esialgu kokku leppisime. Seega kasutame hetkel oma õigust plaanitud edasine koostöö lõpetada,“ lisas Coolbeti esindaja.

Keila Korvpallikool teatas täna ennelõunal, et on erakorraliselt üles öelnud töölepingu esindusmeeskonna peatreeneri Peep Pahviga. Otsuse alusena viidati usalduse kaotusele seoses esindusmeeskonna sponsorrahade suunamisega Pahvile kuuluvasse mittetulundusühingusse.

Keila Korvpallikooli tegevjuhi Tarmo Heina sõnul peab esindusmeeskonna majandamine toimuma Keila Korvpallikooli koosseisus, et tagada professionaalne, läbipaistev ja jätkusuutlik tegevus.

Heina sõnul esitas Pahv sellest hoolimata korvpallimeeskonna toetajatele arveid tema enda kontrolli all oleva MTÜ Keila Basket nimel ning kogus toetussummasid Korvpallikooli asemel sinna.

„Sellist peatreeneri isetegevust ei saa lubada. Kogu esindusmeeskonna finantstegevus saab toimuda ainult meeskonna tegevuse eest vastutava organisatsiooni eelarve kaudu. Avalikuks tulnud tegevus, kus sponsorrahasid suunati enda juriidilisse kehasse on lojaalsuskohustuse rikkumine ja loonud nii esindusmeeskonnale kahju tekkimise olukorra kui ka kahjustanud Keila Korvpallikooli mainet toetajate silmis,“ selgitas Hein.

Peep Pahv ütles Delfile, et tema jaoks on süüdistused arusaamatud. „Meil oli kokkulepe, et uueks hooajaks eelarve koostamisel annab igaüks oma panuse. Keila linn, korvpallikool ja mina. Mina kogusingi sponsorlepingute järgi raha MTÜ arvele. Kui ma tahtsin seda klubile üle kanda, siis keelduti mulle arve tegemisest. See kõik oli tehtud selguse huvides, et kõik oleks näha, kas igaüks on oma osa andnud. Nüüd seisab see raha siiani arvel. Eks nüüd kannan need siis sponsoritele tagasi, need on arvel olemas,“ selgitas Pahv tekkinud olukorda.

„Ilmselt oli meie esimene hooaeg nii hea ja klubi taheti tagasi võtta. Ju siis mingid asjad ei sobinud minuga,“ lausus Pahv, väites, et põhjused on otsitud. Tema sõnul kerkisid erimeelsused üles juba möödunud suvel, toona suudeti ühises jätkamises kokkuleppele jõuda, ent kerkisid uuesti üles viimasel paaril nädalal ning päädisid reedel ootamatu pressiteate ja peatreeneri kohalt vallandamisega.

Keila esindusmeeskonna peatreeneri kohale asus klubi teatel senine meeskonna abitreener Kristjan Evart. Pühapäeval peab Keila Paf Eesti-Läti Korvpalliliiga hooaja esimese kohtumise võõrsil Viimsi vastu.