Kohtumise avakolmandik kulges tasavägiselt ning võimalusi tekkis mõlemal poolel. Eesti juhtvärava realiseeris meeskonna kapten Kristian Marmor kaheksandal minutil, kui too paremalt äärelt tõusis ning palli maapõrkest väravavahi selja taha saatis. Prantsusmaal oli kolmandiku lõpus hea võimalus kohtumine viigistada, kuid Eesti puurilukk Kaspar Kotter tõrjus vastastele määratud penalti, kirjutab Jalgpall.ee.

Viigivärav sündis teise kolmandiku neljandal minutil. Prantsusmaa mängis end värava ees löögile, väravavaht Rauno Rahnik tõrjus küll esimese pealelöögi, kuid sellel järgnenud rünnakut Rahnikul kaitsta ei õnnestunud – värava ette hiilinud Bru realiseeris kindlalt. Juhtohjad sai mõne hetke pärast taas enda kättesse Eesti koondis, kui Ragnar Rump Marmori söödu järel nahkkera peaga väravasse saatis. Eestlased said eduseisu nautida vaid pool minutit, sest vastaste poolt lisas viigitabamuse Gharbi.

Tablool seisnud 2:2 muutis Eesti meeskonna veel näljasemaks ning 24. minutiks oli Eesti saavutanud Prantsusmaa üle kaheväravalise edu – skoori tegid Martin Thomson ja Marmor. Thomson suutis palli väravavahi alt võrku lüüa, Marmor pääses löögile Rasmus Munskindi toimetatud nurgalöögi järel. Teise kolmandiku lõpul suutsid vastased nurgalöögist vastu nõelata ning pausile üheväravalise vahega minna.

Kui kohtumise lõpuni oli jäänud natuke rohkem kui neli minutit, lõid vastased viigivärava, mis mängu lisaajale saatis. Lisaajal oli hea söödukombinatsiooni järel täpne Thomson, kes tabloole eestlaste viienda värava vormistas ning mille tulemusel teenis Eesti ajaloolise võidu Prantsusmaa üle.

Koondise peatreener Aleksei Galkini sõnul oli väga raske mäng, kuid meeste motiveeritus tõi tulemuse. „Mängus ei olnud midagi lihtsat. Mehed olid väga motiveeritud ning olid mängus sees esimesest viimase minutini – müts maha nende ees. Kui tavaliselt on olukord olnud vastupidine, kus prantslased alistavad meid viimasel kolmandikul, siis täna näitasime klassi ja keerasime kohtumise enda kasuks,“ rääkis peatreener.

Homme koondist ees ootav Portugal on Galkini sõnul meeskonna jaoks suurem amps. „Tuleb raske mäng, sest vastane on rannajalgpalli maailma edetabelis teisel kohal, aga sportlastele kohaselt lähme kindlasti võitma ning anname endast parima,“ ütles Galkin.