Sel hooajal lähevad meie riigi klubidele osad kohtumised kirja nii kodusarjas kui ka Balti liigas. Põlva Serviti peab just laupäev ja pühapäev kaks sellist matši, kus mõlemas on kaalul neli punkti, kohtudes Mistra ja Viljandi HC-ga. Lisaks lähevad kolmapäeval vastamisi HC Tallinn ja Mistra ning HC Kehra/Horizon Pulp & Paper ja SK Tapa.

Mistra peab üheksa päevaga viis mängu

Käsipallinädala avavad möödunud nädalavahetusel eurosarjast langenud Mistra ja HC Tallinn. Esimesena mainitul tuleb eurosarja, meistrivõistluste ja Balti liigaga kokku lühikese perioodiga pidada lausa viis kohtumist. Sel nädalal mängitakse esmalt HC Tallinnaga ning siis peetakse laupäeval ja pühapäeval lahingud Põlva Serviti ja Läti klubi ASK/LSPA-ga. HC Tallinn jäi esimeses voorus Servitile kindlalt 31:46 alla. Samal ajal võttis Mistra napi võidu SK Tapa üle. Eelmisel hooajal lõppesid kõik meeskondade omavahelised matšid Raasiku paremusega, kuid mõlemad tiimid on suvel kõvasti muutunud ning kõik hakkab nullist.

HC Kehra võõrustab SK Tapat

Teises kolmapäevases kohtumises lähevad vastamisi eelmisel hooajal karika veerandfinaalis kohtunud Horizon Pulp&Paper ja SK Tapa, kes korra juba sõprusturniiril omavahel võidelnud. Augusti alguses jäid peale harjumaalased. Esimeses voorus tunnistas Kehra Viljandi HC paremust ning SK Tapa kaotas Mistrale. Horizoni mehed jõudsid ka mängida esimese karikasarja kohtumise, kus Servitile alla jäädi. Kuna kumbki tiim tänavu Balti liigas ei osale, siis on rõhk mõlema jaoks ainult meistrivõistlustel ja karikasarjal.

„Kui võrrelda meie kahte viimast matši, siis oli mängupilt täiesti erinev. Meistrisarja mängus Viljandiga ebaõnnestus kõik, kuid karikavõistlustel suutsime Serviti vastu juba paremat esitust näidata. Tulevast kohtumisest ei oska nagu midagi oodata, kuid loodan, et suudame näidata sarnast käsipalli nagu Põlva vastu esimesel poolajal. Platsile naasevad mõned vigastustega kimpus olnud mängumehed ning loodetavasti suudame siiski kodupubliku ees kaks punkti koju jätta,“ analüüsis HC Kehra treener Janar Mägi.

Eelmise aasta finalistide kohtumises on kaalul neli punkti

Põlva Serviti ja Viljandi HC graafik on hooaja alguses olnud tavaliselt hõredam, kuid alates sellest nädalast see muutub. Nädalavahetusel avatakse Balti liiga ning varsti ootavad ees juba eurosarja kohtumised. Viimastel aastatel palju medaleid omavahel ära jaotanud Lõuna-Eesti tiimid saavad pühapäeval sel hooajal esimest korda vastamisi minna. Esimestest ametlikest matšidest on mõlemal all võidud, kui Serviti alistas HC Tallinna ja Kehra ning Viljandi oli samuti parem Horizoni meestest. Lisaks meistrivõistlustele kohtuvad viljandlased veel Balti liiga raames

Läti klubi ASK/LSPA-ga. Pühapäevases omavahelises kohtumises on aga kaalul eriti palju, kui matš läheb kirja kahes sarjas ning mängus on neli punkti.

„Ega hetkel meie mängupilt kõige parem ei ole, aga eks see on ka hooaja alguses arusaadav. Suvel on ikkagi koosseisus teatud muudatusi olnud ning kokkumängu lihvimine võtab veel aega. Meie vastastest peaks Viljandi suhteliselt samas faasis olema, kus matše ei ole palju peetud, kuid samas Mistra peaks eurosarja pealt hoopis teises vormis olema. Suure tõenäosusega on mõlemad meil sel hooajal põhikonkurendid ja seetõttu oleme esmaspäeval targemad. Proovime siiski nädalavahetusel koduedu ära kasutada ja neli punkti Mesikäpa halli jätta,“ rääkis Serviti peatreener Kalmer Musting.

„Eks meil on ikka võidumõtted peal, nädalavahetusel on kaalul lausa kuus punkti ja eriti Balti liiga arvestuses võivad need juba palju tähendada. Võib-olla on sarjade tase sel hooajal nii ühtlane, et juba septembris ära antud punktid võivad hiljem saatuslikuks saada. Pühapäevaseks matšiks tuleb eriti keskenduda, kuna see läheb ju kahe sarja arvestusse. Samas on meil olnud alles üks kohtumine ning on raske täpselt hinnata, millises vormis me oleme,“ lõpetas Viljandi HC loots Marko Koks.

Eesti meistriliiga järgmised kohtumised:

20.09 19.00 Kalevi Spordihall HC Tallinn - Mistra

20.09 19.00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon/Pulp&Paper - Sk Tapa

23.09 17.00 Mesikäpa Hall Põlva Serviti - Mistra

24.09 16.00 Mesikäpa Hall Põlva Serviti - Viljandi HC