Võistlustel võetakse mõõtu kolmes erinevas kategoorias: kuld-, hõbe- ja pronkssarja tasemel. Fitness Challenge’i iga tase koosneb omakorda kuuest erinevast üldfüüsilisest harjutusest, mida sooritatakse kaheminutiliste intervallidega. Võistleja jaoks on võistlus läbitud kui on sooritatud kõik kuus harjutust maksimum kordustele.

Võidab sportlane, kes sooritab kuue võistlusala peale kõige rohkem kordusi. Kuldtaseme harjutusteks on näiteks rippes lõuatõmme kangile, kastile hüpped (mehed 60 cm ja naised 50 cm), rööbaspuudel surumine, väljaasted kangiga (mehed 50 kg ja naised 30 kg), keretõsted 10 kg raskuse kettaga sirgetel kätel ja kosmonaut (kätekõverdus maas) + hantlitega surumine ülesse (mehed 2 x 15 kg ja naised 2 x 10 kg).

Lühikese ajaga on uus ala leidnud palju poolehoidjaid, sest erinevalt teistest kulturismi ja fitnessi aladest ei hinnata sportlasi visuaalselt ja paremusjärjestus sõltub puhtalt füüsilisest sooritusest. Fitness Challenge sümboliseerib jõudu, osavust ja vastupidavust, muutes ala atraktiivseks nii jõusaalis treenijatele kui ka teiste spordialade esindajatele ning see on jõukohane igas vanuses spordisõbrale. Samuti ei pea selle ala puhul pidama ranget dieeti, mida nõuavad muud fitnessialad. Kuna võistlus käib aja peale, siis on see põnev ja vaatemänguline ka pealtvaatajatele ning kaasaelajatele.

Sel kevadel toimusid Fitness Challenge esimesed Eesti karikavõistlused, kus osales kokku 25 võistlejat ja sügisestele Eesti meistrivõistlustele on oodata juba 50 sportlast. Uus fitnessiala on toonud proovima mõõtu võtma ka teiste spordialade tipud. Nii on oodata võistlema Eesti parimat mees crossfitterit Miko Lilleorgu kui ka neljakordset trepijooksu kuningat Sander Kauri. Samuti astub võistlustulle kalisteenika Eesti meister Kaspar Kallas. Eesti meistrivõistlustel paneb ennast proovile ka eelmisel aastal samal alal maailmameistriks kroonitud Andra Moistus. Lisaks on rahvustvahelisel tasemel Eestit esindanud Rene Laane, kes on võitnud maineka Arnold Classic võistluse.

Uue võistlusala vedamise Eestis on enda peale võtnud kulturismilegend Ott Kiivikas, kes ühtlasi on nii võistluste peakorraldaja kui ka võistluse kommentaator. Tema sõnul saab olema huvitav väljakutse see, kes teeb meeste kuldsarjas esimesena maagilised 300 kordust täis. Mitu meest on selleks võimelised ja see oleks ka ühtlasi rahvusvahelisel tasemel väga korralik punktisumma, mis lubaks ka tiitlivõistlustel juba medalikohtadele pretendeerida.

Eesti meistrivõistlused Fitness Challenges toimuvad 23. septembril algusega kell 12.00 Sparta Spordiklubis. Võistlust on võimalik vaadata Delfi TV vahendusel.

Eesolev üritus on ühtlasi ka selle sügishooaja avapauk, millele järgneb kohe samal nädalavahetusel Valio Profeel Cup 2023 ja oktoobri lõpus toimuvad 55. Eesti meistrivõistlused kulturismis ja fitnessis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid