Dominik Hašek on NHL-i korduvalt kritiseerinud selle eest, et liiga lubab Venemaa mängijatel sarjas mängida. Nüüd võttis Tšehhi legend sihikule Vladimir Putini toetaja Aleksandr Ovetškini.

„Venemaa kodanikuna esindab Ovetškin alati oma riiki ja edendab sealset tegevust. NHL pakub suurt reklaamivõimalust, lubades Ovechkinil ja teistel Venemaa mängijatel sarjas mängida. Liiga vastutab selle eest ja peaks selle eest maksma,“ ütles Hašek Championati teatel.

„NHL peaks iga hooaja eest Ukrainale maksma 2-4 miljardit dollarit, kui venelased mängivad ja oma riiki reklaamivad,“ jätkas ta.

Ovetškin andis Hašekile vastulause ning ütles, et teda ei huvita mehe väljaütlemised. „NHL-i klubid valivad oma mängijaid oskuste ja omaduste, mitte rahvuse järgi,“ sõnas Washington Capitalsi kapten.

Kahekordne olümpiavõitja Aleksandr Koževnikov ärritus samuti endise Tšehhi mängija sõnade peale. „Tal on peas suured probleemid ning ta meenutab mulle madu ja pätti. Hašek teeb alati seda, mida ise soovib ning teda ei huvita, mida teised arvavad,“ rääkis Koževnikov.

1998. aastal Tšehhi koondisega olümpiavõitjaks tulnud Hašek esindas minevikus NHL-is Chicago Blackhawksi, Buffalo Sabresit, Detroit Red Wingsi ja Ottawa Senatorsit.