Avageimis ei jätnud Poola Itaaliale sisuliselt variantigi, võttes sisse algedu 4:0, 5:1 ja 6:2 ning juhtides kõige rohkem kaheksa punktiga 22:14.

Teine geim oli tasavägisem, kuid kulges siiski Poola dikteerimisel. Itaalia sai juhtima kõige rohkem ühe punktiga. Kuni 13:13 viigiseisuni oli Poola juhtinud ühe kuni kolme punktiga. Otsustava käigu andis Poolale kuubalase Wilfredo Leoni võimas serviseeria, mis algas 15:15 pealt ja lõppes, kui Itaalia sai 16:20 punkti.

Enamus kolmandast geimist sai dikteerida Itaalia, kuid pärast 21:21 viigiseisu läks vaikselt oma teed Poola, kes võttis peale võitu poodiumil vastu 500 000-eurose võidutšeki. Hõbedameeskonnale anti 250 000, pronksimeeskonnale 150 000-eurone tšekk.

Stabiilselt 130 km/h kiirusega servi lajatanud Leon oli ka Poola resultatiivseim 13 punktiga (rünnak 45%, kasutegur +4). 17-st servist lõi Leon ässaks 3, tehes riskeeriva ja võimsa pallinguga ka 5 serviviga. 22-st tõstest lõi Robert Tähe endine klubikaaslane punktiks 10. Leon valiti ka kogu turniiri väärtuslikuimaks mängijaks (MVP).

12 punktiga hiilgas võitjatel Norbert Huber (rünnak 56%, kasutegur +7). Itaalia parimad olid 13 punktiga Daniele Lavia (rünnak 55%, +7), 10 punkti tõi Alessandro Michieletto (56%, +6).

Poola kogu võistkonna rünnak oli 51%, Itaalial 55%, vastuvõtt võitjatel 54%, kaotajatel 33%. Otse blokist sai Poola 4, Itaalia 6 punkti, servilt vastavalt 11 ja 3.

Kaheksandat kulda noolinud Itaaliast sai siiski EM-i läbi aegade edukaim medaliriik 15 aurahaga. Seni jagas saapamaa selles arvestuses esikohta Nõukogude liiduga, kel kuldmedaleid 12 ja pronkse 2. Itaalial on tänasega 7 kulda, 5 hõbedat ja 3 pronksi.

Kolmekordne maailmameister Poola oli varem Euroopa meistriks tulnud vaid korra, 2009. aastal. Hõbedaid on Poolal viis, pronkse neli.

Poola, Itaalia ja Sloveenia olid ainsad võistkonnad, kes läbisid sel EM-il alagrupiturniiri kaotuseta. Täna pronksmedalid võitnud Sloveenia ainus kaotus kogu turniiri peale tuli poolfinaalis Poola vastu (1:3). Pronksimatšis oli Gheorghe Cretu juhendatav Sloveenia 3:2 parem Prantsusmaast, kes oma poolfinaalis jäi Itaaliale alla 0:3.

A-alagrupis Itaalia, Serbia, Saksamaa ja Belgia järel viienda koha saanud Eesti lõppkohaks EM-il jäi 30. Serbia laeks jäi veerandfinaal (kaotus Poolale 1:3), Belgia kaotas sama skooriga Poolale kaheksandikfinaalis. Saksamaa pidi kaheksandikfinaalis tunnistama Hollandi 3:2 paremust.