Tallinna lauluväljakule tuleb starti pea 1400 koolinoort, kes oma kaheksaliikmeliste võistkondadega jooksevad ringi ümber laululava.

„Aega ei võeta, sest liikudes võidab igaüks. Ka lühike distants võib teinekord olla piisav, et tuua naeratus näole ja anda hea enesetunne terveks päevaks,“ ütleb Teatejooksu eestvedaja Erik Pallase.

Samal päeval toimub Teatejooks veel 28 staadionil ja pargis üle Eesti, kus kõikjal osalevad 5.–9. klasside õpilased.

„Kokku on heategevuslikul Teatejooksul tänavu osalejaid üle 13 500, mis teeb sellest suurima koolinoorte spordiürituse Eestis. Tullakse klasside ja koolide kaupa, eestvedajateks õpetajad ja kohaliku spordielu eestvedajad,“ kommenteerib Pallase.

22. septembri Teatejooksudega kõikides maakondades avatakse Euroopa Spordinädal Eestis. Lisaks õpetab Teatejooks noori hoolima inimestest enda ümber ja ühiskonnas. Selleks toetab Teatejooks igal aastal nii sõna kui heategevusega Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse liikumisvõime kaotanud lapsi. Sel aastal kogub Teatejooks HNRK-le suhtlusroboti ostmist, millega ravil olevad lapsed saavad aega veeta.

Täiskasvanud saavad võimendada Teatejooksu missiooni ja toetada Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevust, helistades heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot) või tehes ülekande HNRK Toetusfond SA kontole SEB pangas EE 451010220268957228 märksõnaga Teatejooks. Rohkem infot kodulehel www.hnrk.ee/toetusfond.

Teatejooksu korraldab MTÜ Tallinnmeeting, mis on ellu kutsutud spordiürituste korraldamiseks. Teatejooksu suurtoetaja on Kalevi Mesikäpp, toetaja spordinädala läbiviija SA Liikumisharrastuse kompetentsikeskus, lisaks panustavad Rademar, Kultuurkapital, Tallinna linn, Tartu linn, Pärnu linn ja Eesti Kergejõustikuliit.