Itaalia lõpetas EM-i alagrupiturniiri täiseduga. Kaheksandikfinaalis mängiti 3:0 üle Põhja-Makedoonia ning veerandfinaalis alistati viiegeimilises lahingus Holland.

Prantsusmaa läbis alagrupiturniiri nelja vōidu ja ühe kaotusega. Turniiri neljandas mängus tunnistati Rumeenia 1:3 paremust. EM-i sōelmängudes näidati tänaseni võimu. Kaheksandikfinaalis võideti Bulgaariat 3:0 ja veerandfinaalis oldi sama skooriga üle Rumeeniast.

Tänase poolfinaali avageim püsis punkt-punkti heitluses kuni seisuni 18:18, mil Itaalia otsustava käigu sisse pani. Teises geimis läksid võõrustajad koheselt oma teed ning enam tagasi ei vaadanud. Kohtumise kolmandas ja ühtlasi viimases geimis suutis Itaalia samuti kiire algedu saavutada, millest piisas, et pääs EM-i finaali kindlustada.

Itaalia resultatiivseim oli Yuri Romano, kelle saldosse kogunes 15 punkti. Daniele Lavia toetas teda 13 silmaga. Prantsusmaa suurim punktikütt oli Barthélémy Chinenyeze, kes tōi oma meeskonna kasuks 10 punkti.

Itaalia kohtub laupäeval Eesti aja järgi 22.00 toimuvas finaalis Poolaga. Prantsusmaa madistab pronksimängus Sloveeniaga.