Nii Sloveenia kui ka Poola läbisid EM-i alagrupiturniiri täiseduga. Sloveenia teekond poolfinaali oli mõnevõrra keerulisem, kui Poolal. Kaheksandikfinaalis pidid nad Türgi vastu vaeva nägema viis geimi ja veerandfinaalis oldi 3:1 parem Ukrainast.

Poola mängis kaheksandikfinaalis üle Belgia koondise 3:1 ning veerandfinaalis võideti sama skooriga Serbiat.

Tänases poolfinaalis suutis Sloveenia avageimi võita ning paremini alustati ka kohtumise teist vaatust. Seisul 9:9 tegi Poola otsustava mineku ning enam tagasi ei vaadatud. Viimases kahes geimis tehti turvaline edu sisse seisul 11:11. Poolfinaali pääs kindlustati neljandas geimis teiselt matšpallilt.

Poola koondise resultatiivseim oli Wilfredo Leon Venero, kelle saldosse kogunes 25 punkti. Lukacz Kaczmarek toetas teda 14 punktiga. Sloveenia suurimad punktikütid olid Klemen Cebulj ja Rok Možic, kelle mõlema saldosse kogunes 15 silma.

Tänaõhtuses teise poolfinaalis kohtuvad omavahel EM-i võõrustaja Itaalia ja Prantsusmaa.