EJL alustas distsiplinaaruurimist seoses kaheksa distsiplinaarmääruse punkti võimaliku rikkumisega. Uurimise aluseks olnud distsiplinaarmääruse punktid räägivad muuhulgas võistluste aususest, pettusest, otseselt või kaudselt mängukäigu ja/või tulemuse eelnevast kokkuleppimisest ning otseselt või kaudselt panustamises osalemisest. Otsuse juures lähtus distsiplinaarkomisjon laekunud informatsiooni tõsidusest ja nulltolerantsist kokkuleppemängude suhtes.

Kui EJLi distsiplinaaruurimine tegeles jalgpallialaste reeglitega, siis järgmisel nädalal Harju maakohtus algavas kohtuasjas süüdistab riigiprokuratuur ühtekokku seitset isikut kokkuleppemängude organiseerimise kahtluse tõttu kelmuses.

Millega kihlveopettuses kahtlustatavad mehed aga varasemalt palliplatsil silma on paistnud?

Anatoli Lõsanov: 37-aastane Lõsanov esindas tänavu kolmandas liigas pallivat Tallinna Puumat kokku seitsmes kohtumises. 2008. aastal mängis Lõsanov Tallinna Kalevi ridades neljas Meistriliiga kohtumises ning Esiliigas on ta kandnud nii TVMK duubelmeeskonna, Kiviõli Tamme Auto kui Tallinna Puuma vormi. Lisaks on ta kuulunud madalamates liigades Tallinna Ararati, Kiviõli Ibrise ja FC Ühinenud Depood koosseisu.

Nikolai Lõsanov: 40-aastane Lõsanov mängis koduses kõrgliigas aastatel 2000-2009, mil esindas Narva Transi ja Tartu klubisid Merkuuri ja Tammekat. Madalamates liigades esindas ta Tallinna Puumat, FC Ristit, Tartu HaServa ning Kiviõli klubisid Irbist ja Tamme Autot. Samuti tegi ta 2013. aastal ValiceCari ridades kaasa rannajalgpalli meistriliigas. Tänavu on Lõsanov löönud Puumade särgis seitsme kohtumisega kaks väravat.

Andrei Lomov: 24-aastane Andrei Lomov omab jalgpalliliidu kodulehe andmetel Venemaa kodakondsust. Tallinna Legionis jalgpallihariduse saanud Lomov mängis täiskasvanute seas esimesed mängud 2016. aastal teises liigas. Pärast seda on ta lisaks Legionile esindanud madalamates liigades ka Nõmme Kaljut ja Tallinna Ararati. Viimati osales ta ametlikus mängus 2021. aastal.

Anton Lyubeev: 25-aastane Venemaa kodakondne treenis noore poisina TVMK-s ja Legionis, kelle ridades osales madalamates liigades kuni 2022. aastani. Tänavusel hooajal liitus Lyubeev Tallinna Puumaga ning lõi 11 mänguga ka ühe värava.

Anton Pomazan: 40-aastane Pomazan esindas koduses kõrgliigas Narva Transi ja Alutaguse Lootust ning esiliigas sai väljakule Sillamäe Kalevi ja Tartu Merkuuri eest. Madalamates liigades esindas Pomazan ka Kohtla-Järve Lootust ja Tallinna Kalevit, kuid alates 2007. aastas pole ta Eesti liigasüsteemis mänginud.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid