Seekordse episoodi peateemasid on kaks: kõik oluline maailmameistrivõistlustega seonduvalt ja lähenev PAF Eesti-Läti liiga. Vaatame otsa, mis seisus Eesti klubid hooaja hakatusel on.

Liiga avalöök tehakse 21. septembril vastasseisuga BC Kalev/Cramo – Tartu Ülikool/Maks &Moorits ja selle eel, ühtse paketina, Kristjan Kanguri lahkumismäng.

Filipiinidel Manilas kulmineerunud korvpalli maailmameistrivõistlustel oli mitmeid huvitavaid esiletõuse – riikidena võttes Saksamaa, Kanada, Läti, miks mitte Lõuna-Sudaan, persoonidest rääkides treenerid Gordon Herbert, Luka Banchi, uuesti tagasi Svetislav Pesic ja mängijatest väärivad esiletõstmist Dennis Schröder, Andreas Obst, Arturs Žagars, Andrejs Gražulis, Shai Gilgeous-Alexander, Vaidas Kariniauskas jt.

Nendest kõigist me suuremal või vähemal määral ka juttu teeme.

1x
00:00

Räägime sakslaste värvikast liidrist Schröderist, kelle kuju soovitab Jurtšenko panna Pärnu spordihalli ette.

Otseloomulikult ei saa me üle ega ümber Lätist. Arturs Žagars mängis end kahe nädalaga maailmakaardile. Mis on tema taust ja kui lähedal ta oli 2021. aasta veebruaris Kalev/Cramoga liitumisele? Teine suur avaneja lätlaste leeris oli Andrejs Gražulis. Spekuleerime ka selle üle, mis saanuks siis, kui Lätil olnuks rivis nende supertäht Kristaps Porzingis. Ja loomulikult tuleb kiita MM-i parimaks treeneriks valitud Luca Banchit, kes on Läti koondise juures veedetud kahe aastaga suutnud meeskonna viia uuele tasemele. Mis oli ikkagi täpsemalt Läti edu võti ja kas lõunanaabrite suurepärane tulemus peaks ka meie korvpallile sädet juurde lisama? Kõik on võimalik!

Juba järgmisel nädalal stardib PAF Eesti-Läti korvpalliliiga uus hooaeg. Milline Eesti klubi tundub olevat kõige paremas valmisolekus ja kes ei saa kontrollmängudes kohe kuidagi hoogu ülesse? Vaatame kiirelt otsa kõigile kaheksale Eesti klubile, kes Eesti-Läti liigas kaasa teevad.

Mõistagi kutsume kõiki korvpallihuvilisi 21. septembri Tondiraba jäähalli hooaja avamängule BC Kalev/Cramo – Tartu Ülikool/Maks&Moorits, millele eelneb Kristjan Kanguri lahkumismäng. Elamus on garanteeritud.

Ja saate lõppu veel mõned huvitavad tähelepanekud Hispaaniast, kus Talts käis kaasa elamas noorteturniirile, mille finaalis kohtusid Talts juunior ja Jasikevicius juunior.

Head kuulamist!