27-aastase van Hooydonckiga juhtus õnnetus kodumaal Kalmthouti linnas. Jalgratturit tabas ootamatu haigushoog, mistõttu ta vajutas valgusfoori taga seistes auto gaasipedaali ja põhjustas avarii, kus põrkasid kokku mitu sõidukit.

Belgia meedia teatel tuli Van Hooydoncki õnnetuskohal elustada ja ta toimetati kiirabiga Antwerpeni haiglasse.

Kui veel eile päeval tuli vastuolulisi teateid belglase seisundi kohta, siis õhtul tegi Jumbo-Visma meeskond ametliku avalduse, kus kinnitas, et ratturi seisund ei ole kriitiline.

„Nathan Van Hooydonck on ärkvel ega saanud täna toimunud liiklusõnnetuses vigastusi. Tema seisund ei ole kriitiline. Täiendavad arstlikud uuringud peavad nüüd välja selgitama, miks Nathanil hakkas oma autot juhtides halb,“ kirjutas meeskond sotsiaalmeedias.

Ühtlasi tänas tiim Antwerpeni haigla personali, kes ratturi ja tema naise eest hoolt kandsid.

Avarii hetkel oli autos ka Van Hooydoncki rase naine, kes istus kõrvalistmel, kuid tema pääses õnneks vigastusteta. Veel said õnnetuses kannatada kolm inimest – sealhulgas üks laps –, ent ka nende vigastused pole õnneks tõsised.

Van Hooydonck on professionaalina võistelnud alates 2017. aastast ning on vimasel kolmel hooajal kuulunud Jumbo-Visma tippmeeskonda, aidates suurtuuride võiduni Primož Roglici ja Jonas Vingegaardi.

Vingegaard teatas eilse Vueta 16. etapi võitmise järel, et pühendab võidu heale sõbrale Van Hooydonckile.

„Teadsin, et tahan Nathani jaoks võita. Olen selle võidu üle õnnelik, kuid minu mõtted on temaga,“ sõnas Taani tipprattur.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid