56. Saaremaa rallile algas võistlejate registreerimine möödunud esmaspäeval ja tänaseks on end kirja pannud juba 166 võistluspaari 16 riigist. Saaremaa ralli varasem rekord pärineb aastast 2017, kui võistlusele registreerus 174 ekipaaži.

Omaani, Iisraeli, Peruu ja Lõuna-Aafrika pilootide kõrval on stardis ka mitmed Eesti tuntud nimed. EMV1 arvestuses võistleb Roland Murakas (masinat pole veel kirjas), EMV2 klassis Ken Torn, Kaspar Kasari ja Priit Koik (erinevate põlvkondade Škoda Fabiad) ning EMV5 masinaga on lähtes Urmo Aava (Subaru Impreza)

Ees on ootamas nii Saaremaa ralli klassikat, kui ka midagi uut

Saaremaa rallile antakse start 6. oktoobril kell 17.30 Kuuressaare keskväljakult. Kahel päeval on võistlejaid ees ootamas 12 kiiruskatset kogupikkusega 124,76 kilomeetrit. Reedel sõidetakse kolm kiiruskatset, mille hulgas ka alati oodatud Kuressaare linnakatse. Laupäeval läbitakse teiste seas legendaarsed Kaugatoma ja Undva, kuid ka päris uus katse.

Saaremaa ralli võistluste juht Rasmus Uustulnd: „Kaugatomal oleme muutnud stardi asukohta ja seega sõidetakse katse natukene uuel kujul. Uue väljakutsena oleme võistlejatele sel aastal pakkumas katset Saaremaa põhjarannikul. Katse ei ole täiesti uus, sest aastaid tagasi on seda osaliselt läbitud, kuid mitte selles formaadis. Osavõtjate registreerumine ja huvi Saaremaa ralli vastu on olnud heas mõttes üllatavalt suur. Registreerimine on veel avatud kaks nädalat, kuid ralli ajakanal on piiratud ja registreerumisega tuleks kiirustada.“

Saaremaa ralli kuulub FIA Rally Stari programmi

Tänavuse Saaremaa ralli stardis on koduste meistrivõistluste osalejate kõrval startimas ka noored FIA Rally Star programmi tulevikulootused. Nemad saanud oma võimaluse rallimaailmaga lähemalt tutvuda läbi WRC arvutimängu ja seejärel läbinud tiheda konkurentsisõela, kus tuli teha teste alates vaimsetest kuni sõiduni. Finaali pääsenud kuue piloodi seast leiame ka 23-aastase Romet Jürgensoni. Kahest sõidetud rallist on eestlane võitnud ühe ja nüüd ootab teda ees koduteedel sõidetav võistlus.

Romet Jürgenson: „Sõita üks FIA Rally Stari etappidest kodus, Eesti publiku ja enda pöidlahoidjate ees, on kindlasti eriline tunne. Eelmise aasta rallist on mul ainult head mälestused ning loodan ka sel aastal oma klassis esikoha eest võidelda. Tõotab tulla põnev võistlus!“

56. Saaremaa ralli kiiruskatsed on pealtvaatajatele tasulised (va. reede õhtune Kuressaare linnakatse). Rallipasse, mille hind on 25 eurot saab soetada alates 13. septembrist Piletitasku veebilehelt või rallinädalal Saare Selverist ja S-Link’i ametlikest müügipunktidest. Eelmüügist soetatud rallipassid tuleb vahetada müügipunktis või katsete piletikontrolli punktides käepaela vastu. Katsetele viivatel teedel on võimalik soetada ka ühekordsed kiiruskatete pääsmed, mille hinnaks on 10 eurot.

56. Saaremaa Rally on tänavuste autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste viimaseks etapiks. Saaremaal lõpeb ka tänavune kuni 26-aastastele pilootidele mõeldud Estonian Junior Challenge´i hooaeg.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid