Suure publikuhuvi tõttu soovitab jalgpalliliit kõigil piletiomanikel staadionile saabuda varakult, et vältida järjekordade tekkimist ning saada osa mängueelsest melust.

Kell 16 avatakse A. Le Coq Arena festivaliala, kus esineb ansambel Terminaator. Lisaks Terminaatorile, tervitab festivalialal külalisi maskott Siil, tühjade kõhtude ja joogipoolise eest kannavad hoolt Amps Arena, VLND Burger ja Peas Out. Huvilistele on uudistamiseks välja pandud ABC Motorsi sõidukid. Festivalialalt leiab põnevaid atraktsioone, kus saab panna proovile oma täpsuse ja osavuse – näiteks ootab külastajaid Coolbeti tegevuste ala, MyFitnessi sõudeergomeeter ja A. Le Coqi täpsusviske mäng, kus on võimalik võita ka auhindu. Kohal on vähiravifond Kingitud Elu, kellele on võimalik üheskoos toetusi koguda.

Jalgpallisõpru ootab fännikaup, mida saab soetada festivalialal asuvatest müügitelkidest. Alal liiguvad ringi ka jalgpalliliidu vabatahtlikud, kes müüvad mängukavasid ja värvivad soovijatel põsed sinimustvalgeks. Õige lahingumeeleolu loomisele aitab kaasa ka A. Le Coqi löögirühm, kes saadab trummirütmide saatel pealtvaatajad staadionile. Festivaliala lõpetab tegevuse 45 minutit enne avavilet, kui kõigil külastajatel palutakse leida avatseremooniaks tribüünidel oma istekohad. Koondised alustavad mängueelse soojendusega kell 18.15, hümnid kõlavad kell 18.45 ning kohtunik annab avavile kell 19.00. Eesti hümni esitab lauljatar Anett.

Seoses festivaliala ja suure hulga pealtvaatajatega on 9. septembril A. Le Coq Arena ümbruses liiklus oluliselt piiratud. Staadioni parklasse pääseb vaid erilubadega, mistõttu soovitab jalgpalliliit mängule tulla ühistranspordiga, jala või jalgrattaga. Autoga saabuvatel pealtvaatajatel tuleb parkimiseks varuda aega ja leida sobiv koht staadionist kaugemal.

Piletikontrolliks tuleb pääse varakult välja otsida. Kui pilet on telefonis, tuleb skännimisel arvestada, et telefoni ekraani heledus oleks keeratud maksimumini ja telefoni ekraan oleks terve (katkise ekraani puhul on ruutkoodi lugemine raskendatud). Samuti tuleb piletit lugejasse näidata nii, et terve pilet on ekraanil, mitte eraldi suurendada triip- või ruutkoodi. Noorte seas on populaarne telefoni ekraani värvide tagurpidi keeramine, kuid sel juhul lugeja ei tööta ehk siis edukaks piletikontrolliks tuleb telefoni ekraani värvid panna tavarežiimile.

A. Le Coq Arena toitluspunktides on kasutusel korduvkasutatavad Ampsu joogitopsid. Jooki ostes tuleb tasuda korduspakendi pant 1 euro (lisandub joogi hinnale). Müügipunktidesse (välja arvatud mobiilletti) tagastatud panditopside eest saab panditasu tagasi kaardimaksena, mis laekub kaardile 1–4 tööpäeva jooksul. Sularaha tagastatud topsi eest ei väljastata.