Seitsmeringilisel võistlusel pälvis oma esimese lühirajasõidu MK-etapivõidu hollandlanna Puck Pieterse (Alpecin-Deceuninck) ajaga 20.28. Vaid sekundiga kaotas talle inglanna Evie Richards (Trek Factory Racing XC) ja kolme sekundiga šveitslanna Alessandra Keller (Thömus Maxon). Lõiv jäi võitjast maha 55 sekundiga.

„Lühirajasõidurada on siin alati väga nõudlik olnud, sest rivi läheb üsna kiiresti pikaks ja põhimõtteliselt tehakse sõit ära juba esimestel ringidel,“ kirjeldas Lõiv. „Sain üsna hea stardi – klippi küll kohe kinni ei saanud, aga pundis ära ei vajunud. Esimesed kolm ringi oli väga palju positsioonivõitlust ning Orbea sõitja Annega panime korduvalt küünarnukid kokku ja kaklesime koha pärast. Õnneks jäin iga kord ilusasti püsti ja ei kulutanud sellele palju vaimset energiat. Kui lõpuni oli neli ringi, tekkis korraks väga raske hetk ja lasin jala sirgu. Uuesti rütmi leides läksin ise mitmest sõitjast mööda, aga ettepoole polnud enam asja.“

Eliitmeeste võistlusel teenisid kaksikvõidu Prantsusmaa ratturid Victor Koretzky (Specialized Factory Team; 20.33) ja Jordan Sarrou (Team BMC; +0.00). Kolmandaks sõitis end sakslane Luca Schwarzbauer (Canyon CLLCTV; +0.02). Lõivu lätlasest klubikaaslane Martins Blums (+0.05) oli viies.

Olümpiakrossisõidud peetakse pühapäeval.