Ingebrigtsen lõpetas meeste 2000 meetri jooksu ajaga 4.43,13 ja edestas järgmiseid rohkem kui viie sekundiga. Teisena finišeeris Keenia jooksja Reynold Kipkorir Cheruiyoti ajaga 4.48,14 ning kolmandana austraallane Stewart McSweyini ajaga 4.48,77.

Harvajoostava distantsi senine maailmarekord kuulus Maroko keskmaajooksja Hicham El Guerrouji nimele, kes läbis 1999. aastal Berliinis 2000 meetrit ajaga 4.44,79.

„Maailmarekordi jooksmine on olnud mu eesmärk juba mõnda aega. See on suurepärane tunne. Usun, et see on üks paljudest maailmarekorditest, mille oma karjääri jooksul püstitan,“ kommenteeris norralane CMore'ile antud intervjuus jookstud rekordit.

22-aastane Ingebrigtsen võitis augusti lõpus toimunud MM-il kaks medalit. 1500 meetri jooksus leppis norrakas hõbemedaliga, kuid 5000 meetri distantsil jäi ta alistamatuks.

Meeste teivashüppes nähti taas rootslase Armand Duplantise jõudemonstratsiooni. Rootsi teivashüppaja võitis tulemusega 6.10 ning üritas kolmel korral ka maailmarekordit 6.23, mis seekord Duplantisele ei alistunud. Viimasel katsel oli rootslane lati ületamisele väga lähedal. Teise koha sai Sam Kendricks, kes ületas kõrguse 5.92. Kolmanda koha pälvis Filipiinide teivashüppaja Ernest John Obiena samuti tulemusega 5.92.

Kõrgetasemelisi tulemusi pakkus ka naiste odavise, kus võidutses Budapestis maailmameistriks kroonitud jaapanlanna Haruka Kitaguchi tulemusega 67.38. Ühtlasi tähistas see vise uut maailma hooaja tippmarki. Teise koha pälvis Austria odaviskaja Victoria Hudson tulemusega 64.65 ning kolmandaks viskas ennast lätlanna Lina Muze-Sirma tulemusega 63.00.