Esimest poolfinaali selgelt domineerinud serblased võitsid avaveerandi 23:15, juhtisid poolajavileks 52:39 ja kolmanda perioodi lõpuks 75:63. Kohe lõpuveerandi alguses kasvas vahe 17-punktiliseks (80:63) ja kanadalased ei suutnud enam mängu päästa.

Serbia parim korvikütt oli Bogdan Bogdanovic 23 punktiga (visked mängust 8/12). Kaksikduubli teinud Nikola Milutinov tõi 16 silma ja 10 lauapalli. Ognjen Dobric panustas võitu 16, Marko Guduric 12 ja Aleksa Avramovic 10 punkti.

Kanadalaste liider, Oklahoma City Thunderi äss Shai Gilgeous-Alexander oli avapoolajal täiesti varjus ja jõudis lõpuks 15 punkti ja üheksa resultatiivse sööduni. Kanada resultatiivseimana viskas RJ Barrett 23 punkti.

Serbia võitis lauavõitluse 33:22 ning näitas märksa paremat viskekindlust, tabades mängust 62,1%-ga (36/58). Kanada vastav näitaja oli 48,2% (27/56).

Serbia mängis viimati MM-i finaalis 2014. aastal, kui kullaheitluses kaotati USA-le.

Teises poolfinaalis kohtusid omavahel suurim kullasoosik USA ja Saksamaa. Sakslased võitsid suureskoorilise avaveerandi 33:31, poolajaks juhtis USA 60:59. Teist poolaega alustas Saksamaa võimsalt ning viimase veerandaja eel juhiti 94:84. Viimasel kümnel minutil suudeti eduseisust kinni hoida ning lõpusireeni kõlades olid tablool sakslaste 113:111 võidunumbrid.

Saksamaa koondise resultatiivseim oli üleplatsimehena Andreas Obst, kelle saldosse kogunes 24 punkti ja kuus lauapalli. Franz Wagner ja Daniel Theis toetasid teda vastavalt 22 ja 21 punktiga. USA suurim korvikütt oli Anthony Edwards 23 punktiga.

MM-i finaal ja pronksimäng toimuvad pühapäeval. Kell 11.30 madistavad kahvatuima medali nimel USA ja Kanada ning 15.40 algab suur finaal Saksamaa ja Serbia vahel.