Kadrioru staadionil peetud kohtumine algas väga lahtiselt ning mõlemad võistkonnad otsisid võimalusi vastase nõelamiseks. Bulgaaria asus mängu juhtima 8. minutil, kui paremal äärel tegutsenud Martin Stoychev tsenderdas palli kasti ning ründaja Georgi Nikolov mängis end meisterlikult löögile.

Külalismeeskonna üheväravaline edu püsis tablool aga vaid 7 minutit, sest Bulgaaria kaitsja kasutas Aleksandr Šapovalovi vastu karistusalas lubamatuid võtteid ning Eesti ründaja saatis selle tulemusena määratud penalti kindlalt võrku. Eestil oli avapoolajal veel kaks suurepärast võimalust, kui väravavahiga pääsesid silmitsi nii Šapovalov kui Danil Kuraksin, ent neid realiseerida ei õnnestunud. Vaheajapausile mindi niisiis 1:1 viigiseisul.

Teine poolaeg oli sarnaselt esimesega väga tasavägine, ent mõlemad meeskonnad mängisid oluliselt ettevaatlikumalt ja konservatiivsemalt. Eestlaste teravaimad momendid tekkisid kiiretest vasturünnakutest, Bulgaaria kujutas enim ohtu aga standardolukordades, millega Eesti kaitsjad edukalt toime tulid. Kumbki väravavõrk teise kolmveerandtunni jooksul ei sahisenud ning mängu lõppedes läksid meeskondade vahel punktid jagamisele.

Kusjuures enne neljapäeva õnnestus Eesti U21 koondisel viimati valikmängus punkt teenida 2020. aasta oktoobris, kui Serbiaga mängiti väravateta viiki. Pärast seda kaotati 12 kohtumist järjest väravate vahega 0:37.

Eesti U21 koondise peatreener Sander Posti sõnul oli mängupildi põhjal viik aus tulemus. „Võib-olla võimalusi oli meil natuke rohkem, aga olen rahul. Suurt tasemevahet meeskondade vahel ei olnud: palliga olid nad paremad, aga ei tekitanud palju väravavõimalusi. Kaitses olime tublid ja selle pealt see 1:1 tuligi,“ rääkis Post.

Mänguga jäi rahule ka meeskonna kapten Kevor Palumets. „Mehed andsid endast kõik. Vastane oli küll rohkem palliga, aga olime mängus sees. Oli näha, et meil oli rohkem tahtmist ja mentaliteeti ning kõik mängisid täna väga hästi. Müts maha kõigi ees! Ma olen väga õnnelik, et me saime sellise mänguga kodupubliku ees valiksarja kodumängudega alustada,“ rääkis Palumets.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid