Sloveenia ja Kanada kohtumise esimene poolaeg pakkus väga lustliku mängu, kus kumbki meeskond ei saanud enam kui neljapunktilist edu ning pikemale mõttepausile läksid koondised seisult 50:50. Tasavägine oli ka MM-i kahe suurima tähe individuaalne heitlus, sest Shai Gilgeous-Alexanderi arvel oli selleks hetkeks 13 ning Luka Dončićil 17 punkti.

Riietusruumist tulid näljasemalt välja Kanada mehed, kes kolmanda veerandaja alguses rebisid ette 65:55 ning enne otsustavat kümmet minutit olid nad peal 80:71. Neljandal neljandikul olid asjad üsna teravad, sest Dillon Brooks ja Luka Dončić said mõlemad oma teise tehnilise vea ning nad saadeti duši alla. Kuid üheksast silmast väiksemaks vahe ei läinud ning Kanada võitis matši 100:89.