Tihket kaitset näidanud, kuid vigasid vältinud lätlased alustasid kohtumist suurepäraselt, sest viie minuti järel olid nad peal 13:3 ning avaveerandi lõpuks oli tablool seis 16:13. Ka edasi jätkasid meeskonna võrdselt. Teise neljandiku keskpaigas olid meie lõunanaabrid taga 20:25, kahe poolaja vahelisele puhkusele läksid nad 34:36 kaotusseisust.

Kolmanda veerandaja alguses käis eduseis käest kätte ning viimase kümne minuti eel oli Läti taga 59:62. Otsustavat veerandit alustas Saksamaa 12:1 spurdiga, millega nad käristasid vahe 14 punktile. Lätlased jõudsid poolteist minutit enne normaalaja lõppu Artūrs Žagars vabavisetest nelja silma kaugusele ja sama mees vähendas läbimurdest viimase minuti alustuseks vahe juba kahele.