Päeva esimeses mängus jäi Läti dramaatilises heitluses alla favoriit Saksamaale 79:81. Davis Bertansil oli seejuures lõpusekunditel võimalus lätlastele võit tuua, kuid tema kaugvise ei tabanud.

Enamuse mänguajast tagaajaja rollis olnud Läti parimad olid Arturs Žagars 24 ja Bertans 20 punktiga. Saksamaal jagunesid punktid märksa ühtlasemalt - Franz Wagner tõi 16, Andreas Obst 13, Moritz Wagner 12 ja Johannes Thiemann 10 silma.

Täiesti liimist lahti oli sakslaste NBA täht Dennis Schröder, kes tabas mängust 26-st viskest vaid neli (!) ja piirdus üheksa punktiga. Lisaks tegi sakslane neli pallikaotust.

Läti alustas oma ajaloo üht tähtsamat mängu suurepäraselt ja pääses Bertansi kahe kaugviske abil viiendaks minutiks juhtima 13:3. Avaveerandi lõpuks vähenes lätlaste edu 16:13-le.

Teist veerandit alustas Saksamaa 12:4 vahespurdiga ning poolajapausile mindi sakslaste juhtimisel 36:34. Bertans oli tabanud viiest kaugviskest neli ja 12 punktiga mängu parim.

Kolmandal veerandil jätkus punkt-punkti heitlus ja perioodi lõpuks oli Saksamaa ees kolmega, 62:59.

Otsustava neljandiku alguses tegid sakslased kahe esimese minutiga 8:0 spurdi ja vahe kärises 70:59-le. Kuus minutit enne sireeni oli vahe korraks juba 14 punkti (74:60), kuid Läti vastas siis kolme järjestikuse kaugviskega.

Saksamaa pääses seejärel 79:69 ette, ent lätlaste 8:0 vahespurt tõi nad minut ja 11 sekundit enne lõppu vaid kahe punkti kaugusele. Siis tabas Daniel Theis kaks vabaviset seisuks 81:77. Pool minutit enne sireeni hoidis Žagars lätlaste lootused elus, kui vähendas vahe 79:81-le. Sakslaste viimasel rünnakul eksis Schröder ning Lätil jäi mängu päästmiseks aega seitse sekundit. Paraku Bertansi kaugvise korvi ei kukkunud ja vastu tuli võtta valus kaotus.

Saksamaa kohtub poolfinaalis USA-ga, kes võitis eile Itaaliat 100:63.

Sloveenia murdus teisel poolajal

Viimases veerandfinaalis haaras juhtohjad Kanada, kes võitis avaveerandi 26:24, kuid poolajaks olid tablool 50:50 viiginumbrid.

Kolmandal veerandajal Sloveenia mäng lagunes ja Kanada asus 19:3 vahespurdi toel kohtumist 69:55 juhtima. Seejärel sloveenid pisut toibusid ja otsustavale veerandajale mindi vastu üheksapunktilises kaotusseisus. Sloveenia lähemale aga enam ei jõudnudki ja Kanada võttis kindla 100:89 võidu.

Võitjate parimana kogus Shai Gilgeous-Alexander 31 punkti ja kümme lauapalli, RJ Barrett lisas 24 punkti ja noppis üheksa lauapalli. Sloveenide poolelt viskas 26 punkti Luka Doncic, kes saadeti viimase veerandaja keskpaigas väljakult minema. Klemen Prepelic lisas 22 ja Zoran Dragic 10 silma.

Veerandfinaalis läheb Kanada vastamisi Serbiaga, kes alistas eile Leedu 87:68.

Mängude eelvaade:

Suurepärases hoos Läti on sel turniiril kaotanud vaid Kanadale (75:101). Alagrupis võideti Prantsusmaad 88:86 ja Liibanoni 109:70 ning vahegrupis mängiti üle nii Hispaania (74:69) kui Brasiilia (104:84).

Saksamaa püsib endiselt kaotuseta ning on jagu saanud Jaapanist (81:62), Austraaliast (85:82), Soomest (101:75), Gruusiast (100:73) ja Sloveeniast (100:71).