Eelmises kohtumises USA alistanud Leedu meeskond alustas mängu Serbiaga hästi ja juhtis nelja täpse täpse kaugviske järel 18:12. Esimese veerandi lõpuks kahanes nende edu ühele punktile (25:24). Teisel perioodil pani Serbia teise käigu sisse, alustas 8:1 vahespurdiga ja sai poolajavileks 11-punktilise eduseisu 49:38.

Kolmanda veerandi lõpuks kasvas hoogu sattunud serblaste edu juba 73:55-le ning seda vahet leedukatel enam tagasi mängida ei õnnestunud. Mäng oli sisuliselt tehtud juba kuus minutit enne sireeni, kui serblased juhtisid 82:57. Mängu lõppnumbriteks jäid 87:68.

Serbia parim oli Atlanta Hawksi mängumees Bogdan Bogdanović, kes tõi suurepärase visketabavuse juures 21 punkti, võttis neli lauapalli, andis kolm korvisöötu ja tegi kaks vaheltlõiget. Filip Petrušev lisas 17 punkti (sh kolmesed 3/3). Leedule tõid Tadas Sedekerskis 14 ja Rokas Jokubaitis 13 punkti. Ignas Brazdeikis ja Jonas Valanciunas viskasid mõlemad 11 punkti.

Leedu koondis patustas 15 pallikaotusega (Serbia 8) ning serblased näitasid 63%-list kahepunktivisete täpsust (Leedul 54%). Kui kohtumise alguses tabasid leedukad neli kaugviset järjest, siis lõpuks kukkus nende kolmeste tabavusprotsent 32-le (Serbia 41%). Serbia poolfinaali vastane tuleb homsest Sloveenia ja Kanada mängust.

USA sõitis Itaaliast üle

Pühapäevases valikgrupimatšis avaveerandil Leedu trammi alla jäänud USA koondis tegi Itaalia kohtumiseks õiged järeldused. Kümne minutil järel olid nad peal 24:14 ja pikemale puhkusele läksid nad 46:24 eduseisus. Sealjuures mõlemad meeskonnad võtsid esimesel poolajal 37 viset, aga Itaalia tabas neist vaid üheksa (24%) ja USA 17 (46%).

Teisel poolajal sopsasid ameeriklased järjepanu kaugelt ning vahe aina kärises. Kolmanda veerandaja lõpus oli seis 83:44 ning lõpuks võitsid nad kohtumise 100:63. USA poolel viskasid parimatena Mikal Bridges 24, Tyrese Haliburton 18 ja Austin Reaves 12 punkti, Itaalia edukaim oli 18 silmaga Simone Fontecchio.