Kolm aastat tagasi pääses pauguga pildile. Maanteesõidu Euroopa meistrivõistlustel U23 vanuseklassi grupisõidu neljas, millest kasvas välja leping Prantsusmaa tipptiimiga Arkea-Samsic. Uusprofina kohe 2-aastane leping ja mõistagi tundusid kõik uksed valla. Reaalsus osutus millekski muuks.

Mitte, et tiim oleks Pajuriga väga halvasti käitunud, aga ootused endale ja päriselu, mis peale tuli, ei klappinud. Sealt hakkasid igasugused hädad.

Meenutame velotuuri, kus Pajur sõitis samas tiimis Nairo Quintanaga. Pidi teda aitama. Giro d'Italia ja Vuelta võitja. Kuidas sa ei aita, ikka aitad... Suhtlesid omavahel kehakeeles, kuna Quintana inglise keelt ei räägi.

Üsna palju kõneleme ka käesolevast hooajast, mis ei ole kaugeltki lõppenud. Pajurit ootavad ees kahed tiitlivõistlused, maanteesõidu ja graveli Euroopa meistrivõistlused. Maanteesõidu EM Hollandis ja graveli EM Belgias.

Mõnes mõttes tuttavad rajad, kus võiks või tulevikku silmas pidades isegi peaks tulemust tegema. Sellest võib sõltuda sportlastee jätkumine. Kaalul on palju, kui mitte kõik. Tuleb hakata uuesti elatist teenima. Pelgalt „pähklite“ eest sõita, nagu armastas öelda Tanel Kangert, ei ole jätkusuutlik. Kui tahta teha tipptasemel.

Vestlust veab Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!