L-vahegrupi mängule läks soosikuna vastu Hispaania, kellel on kasutada oluliselt jõulisem eesliin. Läti suutis oma lühikese koosseisu ja kiire stiili peale suruda ning esimene veerandaeg võideti 17:16. Läti pääses veel mitmel korral ette, aga kolmanda veerandi lõpus haaras ohjad Hispaania, minnes 58:47 juhtima.

Neljanda veerandi võitis Läti koguni 27:11 ja kogu matši 74:69. Kolm minutit enne lõppu oli seis veel 65:65 viigis. Davis Bertansi ja Rodions Kurucsi korvid viisid Läti viie punktiga ette (70:65), pärast seda tegid vabavisetest skoori lisaks Kurucsile ka Andrejs Gražulis ja Arturs Žagars.

Läti resultatiivseim oli 16 punktiga Davis Bertans. Mängu parimaks tõusis 14 punkti, 8 lauapalli ja 3 vaheltlõiget toonud Rodions Kurucs ning 11 punkti kogusid nii Kristers Zoriks, Rolands Šmits kui ka Gražulis. Hispaania poolelt tõid Willy Hernangomez 14 ning Dario Brizuela ja Usman Garuba 11 punkti.

Läti on sel MM-il võitnud ka Prantsusmaad ja Liibanoni, ainus kaotus on tulnud vastu võtta Kanadalt.

L-vahegrupis on Lätil ja Hispaanial kolm võitu ja üks kaotus. Kell 16.30 mängivad samas grupis Kanada (3-0) ja Brasiilia (2-1), selles matšis on kindel favoriit Kanada. Vahegrupi viimases voorus lähevad pühapäeval vastamisi Läti - Brasiilia ja Hispaania - Kanada. Kui Läti suudab Brasiilia alistada, on nende võimalused veerandfinaali pääseda head. Samas pole kõik nende kätes. Lätil tuleb loota, et Kanada võidab Hispaaniat ja nad ise ei tohi Brasiilia vastu komistada.

Kui Kanada, Hispaania ja Läti koguvad kõik neli võitu, saab Lätile omavaheliste mängude punktide vahe võrdlemisel ilmselt saatuslikuks suur kaotus Kanadale (75:101).

L-grupi seis:

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid