Itaalia alustas kohtumist suurepäraselt. Nad tabasid viis esimest kolmespunktiviset ja juhtisid esimesel veerandil korraks 20:10. Serbia tuli järgi ja haaras pikaks ajaks mängu üle kontrolli. Kolmanda veerandi keskel oli Serbia ees 60:44. Pärast Itaalia kapteni Luigi Datome ja lõpuks 30 punkti visanud Simone Fontecchio korve vähenes vahe enne neljandat veerandit vaid kolmele punktile (62:59).

Suuremat osa neljandast veerandist kontrollis juba Itaalia. Serbiale jäi siiski viimane rünnak ja võiduvõimalus, aga Stefan Jovici kauge kolmene rõngast ei tabanud.

Suurepärase esituse teinud Fontecchio tabas väljakult 15-st viskest 11 ning kogus lisaks 30 punktile 7 lauapalli ja andis 3 korvisöötu. Marco Spissu viskas Itaalia kasuks 14 punkti, Datome arvele jäi 10 punkti. Senisel turniiril kolmeseid vähem kui 30 protsendiga tabanud Itaalia viskas täna kaugelt sisse 21 üritusest 11 (52%).

Serbia liider Bogdan Bogdanovic kogus omade resultatiivseimana 18 punkti, aga tagamees viskas 13 kolmesest sisse vaid ühe. Ognjen Dobric viskas 15 punkti, Nikola Milutinovi arvele jäi 14 punkti ja 12 lauapalli.

Itaalia võitis Serbiat ka mullusel EM-i, siis jäädi peale kaheksandikfinaalis. Tänane võit ei pruukinud Itaaliale siiski veel midagi tagada. Nii Itaalial kui ka Serbial on kirjas kolm võitu ja üks kaotus (alagrupimängude tulemused võeti vahegruppi kaasa - A.K.). Veerandfinaalikoha eest võitleb ka Dominikaani Vabariik (3-0), kes mängib täna pärastlõunal vahegrupi eeldatava autsaideri Puerto Ricoga (2-1).

Kui Dominikaani Vabariik Puerto Rico vastu ei väärata ja viimases voorus võidab Serbia Dominikaani Vabariiki kuni seitsme punktiga, jääb Itaalia veerandfinaalist välja. Loomulikult peab Itaalia viimases voorus ka ise kindel olema ja Puerto Ricot võitma.

I-grupi seis:

J-vahegrupis oli USA 85:73 üle Montenegrost. Seni kõik kohtumised vähemalt 27 punktiga võitnud USA suutis seekord võidu vormistada alles viimaste minutega. Esimese poolaja võitis Montenegro 38:37 ja kolm minutit enne lõppu juhtis USA vaid 72:68.

Otsustavatel hetkedel viskasid USA kasuks tähtsaid korve Anthony Edwards (17 punkti) ja Austin Reaves (12 punkti). Lisaks jõudsid USA poolelt kahekohalise punktiarvuni ka Jaren Jackson jr. (11), Tyrese Haliburton (10) ja Mikal Bridges (10). Montenegrot vedas Nikola Vucevic 18 punkti ja 16 lauapalliga.

USA-l on J-grupis neli võitu, Montenegrol kaks võitu ja kaks kaotust. Täna kohtuvad veel Leedu (3-0) ja Kreeka (2-1). Kui Leedu suudab võita, on nii nemad kui ka USA kindlalt veerandfinaalis.

J-grupi seis:

K-vahegrupis võitis Saksamaa Gruusiat 100:73. 20 kolmest tabanud Saksamaa kasuks viskasid Maodo Lo 18 ja Dennis Schröder 16 punkti. Saksamaal on neli võitu, Gruusial kaks võitu ja kaks kaotust. Hiljem mängivad samas grupis Sloveenia (3-0) ja Austraalia (2-1). Sloveenia võidu korral on kindlad veerandfinalistid nemad ja Saksamaa.

K-grupi seis: