2020. aastal US Openi võitnud, aga seejärel vigastustega maadelnud austerlane jõudis üle pika aja suure slämmi turniiril teise ringi, sest ta alistas Bubliku 6:3, 6:4, 6:2.

Kaotusest enamgi sai aga tähelepanu Bubliku sajatus kohtumise ajal: „Mul on kopp ees, et puudega inimesed saavad minu vastu karjääri jälle jooksma.“

Loomulikult ajas see tenniseringkonnad kihama, et Bublik nimetas vigastuspausilt naasnud vastast puudega inimeseks. Matši järel uuriti selle kohta ka Thiemilt, kes palus ajakirjanikel asja uuesti tõlkida. „Kui see on tõesti nii, siis see on päris karm. Ükski lugupidav inimene ei tohiks midagi sellist öelda. Äkki ta ei mõelnud seda nii või midagi sellist. Mul on raske seda kommenteerida,“ lausus 29-aastane austerlane nõutult.

Mõnevõrra karmimad olid Bubliku suhtes tennisevaatlejad, kes üksmeelselt laitsid Kasahstani lipu all võitleva sportlase maha. Sõna võttis teiste seas ka vigastuspausil olev Austraalia tennisetäht Nick Kyrgios. „Enam madalamaks ei saa üks inimene minna,“ märkis ta.

Thiem kohtub teises ringis USA tennisist Ben Sheldoniga (ATP 43.)