Kanepi alistas US Openi avaringis tšehhitari Barbora Strycova (WTA 430.) tulemusega 6:4, 6:4. Kohtumine kestis üks tund ja 38 minutit.

Kanepi lõi kohtumise jooksul ühe ässa ning tegi ühe topeltvea. Strycova arvele jäi aga kolm ässa ning koguni seitse topeltviga. Kõikidest punktidest võitis Kanepi 71 ning Strycova 60.

37-aastane Strycova lõpetas kaks aastat tagasi profikarjääri, kuid naasis sel hooajal tuurile, et korra osaleda veel oma lemmikturniiridel ja jätta niimoodi fännidega hüvasti.

Strycova tegi suure slämmi turniiridel parima esituse 2019. aastal Wimbledonis, kus ta jõudis poolfinaali. US Openil jäi tema parimaks tulemuseks kolmandasse ringi jõudmine 2014., 2015. ja 2018. aastal.

Suuremaid tegusid tegi ta aga paarismängus, kus ta krooniti nii Wimbledoni võitjaks nii 2019. aastal kui ka tänavu. US Openil on ta paarismängus jõudnud poolfinaali 2014. ja 2017. aastal.

Teises ringis läheb Kanepi vastamisi hiinlanna Qinwen Zhengi (WTA 23.) ja argentiinlanna Nadia Podoroska (WTA 70.) vahelise duelli võitjaga.

38-aastase Kanepi jaoks on US Open olnud läbi karjääri kõige edukamaks suure slämmi turniiriks. Aastatel 2010. ja 2017. jõudis ta New Yorgis veerandfinaali. Aastate jooksul on ta US Openi põhitabelis võitnud nüüd 26 mängu. Paremuselt teine näitaja on tal Prantsusmaa lahtistelt 19 võiduga. Viimati ei pääsenud Kanepi US Openil avaringist edasi 2009. aastal. Neljal viimasel korral on tema teekond lõppenud teises ringis.