Soome lasi Austraalial, Jaapanil ja Saksamaal enda korvi visata vastavalt 98, 98 ja 101 punkti. Jah, isegi Jaapanil.

Jaapani koondis on Aasia riikidest ilmselt tugevaim, aga see pole asi, millega kiidelda. Kui Soome ja Jaapan mängiksid kolme-nelja võiduni peetavat seeriat, peaks soomlased kindlalt võitma. Pidanuks ka omavahelise teise vooru kohtumise. Ometi mängiti suur eduseis maha ja kaotati lõpuks 88:98.

Tänases alagrupiturniiri viimase vooru kohtumises jäädi 75:101 alla Saksamaale. Kui kaotusseis kasvas kahekohaliseks, ei suutnud Soome kraavi kiskuvat vankrit korrakski tee peale lükata ja viimased 15 minutit kujunesid äärmiselt tuimaks loksumiseks. Täpselt samamoodi läks ka esimene mäng Austraaliaga. Seevastu eelmise aasta EM-finaalturniiril anti peaaegu igas matšis vastastele vihane lahing ja tulemuseks oli pääs veerandfinaali.

Soome meedia iseloomustab tänavust koondist kui sihitut, võitlusvõimetut ja kergesti alla andvat punti. Kõlab karmilt, aga pisut pehmemalt väljendades on samale järeldusele jõudnud ka mängijad ja treenerid.