10.-12. novembrini Tallinnas toimuma pidanud naiste epeeturniir Tallinna Mõõk jääb ära, kuna Eestis ei lubata võistelda Valgevene ja Venemaa vehklejatel. Kultuuriminister Heidy Purga sõnul on olukord äärmiselt kahetsusväärne.

„Uudis, et Rahvusvahelise Vehklemisföderatsiooni survel on Eesti Vehklemisliit sunnitud ära jätma turniiri Tallinna Mõõk, sest Venemaa ja Valgevene sportlased ei saa Eestisse viisat, on äärmiselt kahetsusväärne. Mul on kahju, et Rahvusvaheline Vehklemisföderatsioon ei soovi näha suurt pilti ning survestab ukrainlasi võistlema agressorriigi sportlaste vastu,“ kommenteeris ta olukorda.

„Eelmisel kuul toimunud vehklemise maailmameistrivõistlused näitasid, et Venemaa kasutab sporti jätkuvalt poliitilise tööriistana. Oleme viimastel aastatel näinud, kuidas agressor rakendab riiklikus propagandas ka „neutraalsete“ sportlaste kohalolekut rahvusvahelistel võistlustel, õigustades seeläbi oma poliitilisi otsuseid,“ jätkas ta. „Seepärast ei tohi Eesti lubada ühtki leevendust Venemaa ja Valgevene sportlastele kehtestatud piirangutele.

Purga sõnul ei saa Eesti lasta võistlema agressorriigi sportlasi koos ukrainlastega, kes samal ajal võitlevad vabaduse nimel. „Paljudel Ukraina sportlastel pole sõja tõttu võimalustki rahvusvahelisele spordiareenile naasta ning sajad sportlased on hukkunud või vigastada saanud. Samuti on Venemaa sihilikes rünnakutes tsiviiltaristu vastu hävitatud Ukraina spordirajatisi,“ teatas Purga.

„Eesti toetus Ukrainale on tugevam kui kunagi varem. Me ei tee ühtki mööndust senistes agressorriigi vastastes meetmetes, vaid vastupidi, peame jätkama Venemaa ja Valgevene igakülgset survestamist, et sõda lõppeks Ukraina võiduga,“ lisas ta.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid