Möödunud kolmapäeval lõppes Eesti naiskonna (värskelt avaldatud Euroopa edetabeli 29. koondis) teekond tänavustel Euroopa meistrivõistlustel. D-alagrupis saadi Hollandi (4.), Prantsusmaa (7.), Slovakkia (13.), Hispaania (16.) ja Soome (27.) järel viimane koht, kuid edasipääsulootused püsisid elus viimase mänguni välja.

Kõige lähemal olid eestlannad võidule Soome vastu, kui kohtumine lõppes viiendas geimis. Otsustava vaatuse võitsid põhjanaabrid 15:13. Ühe geimi sai Eesti kätte nii Slovakkia kui Hispaania vastu. Mõlemal puhul pääsesid võõrustajad matši juhtima, kuid järgmised kolm geimi kuulusid vastastele. Soosikutelt Hollandilt ja Prantsusmaalt tuli vastu võtta 0:3 kaotused. Mõlemal puhul kaotati avageim 8:25, kahes järgmises geimis näidati hoopis südikamat vastupanu. Mida kodune EM Eesti naiskonna taseme kohta näitas?