Sel nädalal soovisid autoralli meeskonnad testida masinaid Loutraki lähistel, kuid seal oli sel nädalal väga suur metsatulekahjude oht. Nii Toyota kui ka Hyundai on pidanud testipäevad edasi lükkama. Näiteks Hyundai piloot Dani Sordo sõitis Kreekasse kohale, kuid autorooli tal ei lubatudki istuda. „Tagasi koju, sest testid jäeti tuleohu tõttu ära. Turvalisus ennekõike,“ kirjutas ta sotsiaalmeedias.

Kui teste saab veel mujal teha, siis Kreeka ralli vaates on kõige kriitilisem nii Loutrakise kui ka Boiotia maakonnas toimuv, sest seal on kavas sõita neli kiiruskatset. Kuid mõlemas on hetkel väga suur tuleoht.

MM-ralli korraldajad loodavad, et järgnevatel nädalatel saadakse riigis kulupõlengud kontrolli alla. „Loomulikult oleme omavalitsustega ühenduses. Ma praegu pole mures. Usume, et olukord laheneb kiiresti ja kulupõlengud saadakse kontrolli alla. See pole ainult Kreeka mure, vaid see on ülemaailmne probleem, millega seisavad silmitsi paljud riigid,“ kinnitas võistluse direktor Pavlos Athanassoulas portaalile DirtFish.

Kreeka ralli on kavas 7. kuni 10. septembrini.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid