Indoneesia pealinnas Jakartas peetud kohtumise esimene pool möödus tasavägiselt, Kanada oli ees 43:40. Teise poolaja alguses kadus aga Prantsusmaa rünnak täiesti ära ja kaitses ei saadud pidama vastaste liidrit Shai Gilgeous-Alexanderit, kelle arvele jäi lõpuks 27 punkti, 13 lauapalli, 6 korvisöötu ja 2 vaheltlõiget.

Kanada edu kasvas kiirelt kahekohaliseks, seejärel 20 punktini, 25 punktini ja viimastel minutitel juhiti korraks lausa 34 punktiga (90:56).

Lisaks Gilgeous-Alexanderile tegi rohkelt skoori ka 18 punkti visanud Kelly Olynyk, 12 punkti jäi nii Dillon Brooksi kui ka Nickeil Alexander-Walkeri arvele. Prantsusmaa resultatiivseim oli 21 punktiga Evan Fournier.

Pühapäeval peetavas H-grupi teise vooru matšis kohtub Prantsusmaa Lätiga. Kui ka seda mängu ei suudeta võita, kaob prantslaste jaoks edasipääsuvõimalus ja mängima tuleb hakata 17.-32. kohtadele.

D-grupis võitis Leedu Filipiinide pealinnas Manilas tulemusega 93:67. Leedu võttis turvalise eduseisu sisse juba esimese veerandiga, mille järel juhiti 26:12. Leedulaste resultatiivseimaks tõusis tagamängija Margiris Normantas, kelle arvele jäi 18 punkti. Võistkonna liider Jonas Valanciunas tegi 15 punkti ja 10 punktiga kaksikduubli. Egiptuse kasuks viskas Assem Marei 14 punkti.

Filipiinid kaotasid Manilas 38 115 inimese ees - see on MM-finaalturniiride ajaloo rekordpublik - A-grupi matšis tulemusega 81:87 Dominikaani Vabariigile. Võitjate kuulsaim mängija Karl-Anthony Towns kogus 26 punkti ja 10 lauapalli. Filipiinide kodustatud ameeriklane Jordan Clarkson viskas küll 28 punkti, võttis 7 lauapalli ja andis 7 korvisöötu, aga tegi ka 8 pallikaotust ja vilistati paar minutit enne lõppu viie veaga pingile.

Jaapanis Okinawa saarel mängitavas E-grupis oli Saksamaa 81:63 üle Jaapanist. Pingilt sekkunud Moritz Wagner viskas 25 punkti ja võttis 9 lauapalli, Dennis Schröder lisas 14 punkti ja 5 korvisöötu. Jaapani liidri Yuta Watanabe arvele jäi 20 punkti.

Tänase päeva varasematest mängudest loe SIIT.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid